La Gazzetta dello Sport: Włoscy giganci zainteresowani Ousmane’em Dembélé

Dariusz Maruszczak

9 kwietnia 2020, 16:30

La Gazetta, MD, Sport

69 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi włoski dziennik La Gazzetta dello Sport, dwaj giganci Serie A Juventus i Inter są zainteresowani sprowadzeniem Ousmane’a Dembélé.

Francuz nie ma zbyt wysokich notowań w Barcelonie. Permanentne problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na zademonstrowanie pełni talentu, a klub stopniowo mógł tracić do niego cierpliwość, także ze względu na wcześniejsze kłopoty dyscyplinarne. Dembélé był ostatnio głównie obciążeniem dla Blaugrany i stąd też pojawiały się spekulacje dotyczące jego przyszłości i możliwego odejścia. Tym bardziej w kontekście aspiracji Barcelony dotyczących wzmocnienia ataku.

La Gazzetta dello Sport daje wskazówkę, gdzie ewentualnie mógłby trafić Dembélé. Według informacji tego dziennika skrzydłowy znajduje się na celowniku Juventusu i Interu, które zastanawiają się nad złożeniem oferty. Zdaniem Mundo Deportivo Duma Katalonii wciąż wierzy w Dembélé, ale potrzeby drużyny mogą przeważyć. Kryzys finansowy spowodowany koronawirusem może bowiem wymuszać próby realizacji celów transferowych za pomocą wymian zawodników. W tym kontekście Barcelona mogłaby namówić Inter do sprzedaży Lautaro Martíneza, oferując w zamian właśnie Francuza.

La Gazzetta podaje, że Dembélé mógłby też opuścić Camp Nou za około 70 milionów euro, choć przychodził do klubu za znacznie wyższą kwotę. Od dłuższego czasu skrzydłowym jest zainteresowany Juventus, a w poniedziałek dyrektor sportowy tego klubu Fabio Paratici miał spotkać się przedstawicielami Barcelony, aby porozmawiać na temat niektórych graczy. Trzeba podkreślić, że kontrakt Dembélé obowiązuje tylko do 2022 roku, więc w niedalekiej przyszłości Barça będzie musiała podjąć decyzję w jego sprawie.

Na korzyść Dembélé może wpływać wstrzymanie rozgrywek. Niewykluczone, że Francuz zdoła jeszcze wystąpić w tym sezonie i zaskarbić sobie więcej sympatii w Barcelonie lub też poprawić swoje notowania wśród innych klubów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W fifie może i dobrze kręci ale chyba czas zejść na ziemię i zrozumieć że FIFA to gra, a nie realia
« Powrót do wszystkich komentarzy