Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

7 kwietnia 2020, 13:00

Sport, Mundo Deportivo, AS

24 komentarze

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media piszą dziś o możliwych klubach, do których mógłby trafić Ivan Rakitić w letnim okienku transferowym. Według prasy odejście Chorwata z Barcelony wydaje się nieuchronne. Ponadto pojawiły się doniesienia o możliwości kupna Neymara w ratach i chęci Lavina Kurzawy do przeniesienia się na Camp Nou.

Neymar

Sport: PSG nie zamyka się na możliwość ewentualnej sprzedaży Neymara. Potencjał finansowy klubu i napięte relacje nie ułatwiają jednak rozmów z Barceloną. Według źródeł z PSG drużyna z Parc des Princes mogłaby jednak zaakceptować częściową sprzedaż Neymara w ratach, czego nie uwzględniała w ubiegłym roku.

Ivan Rakitić

Mundo Deportivo: Atlético jest obecnie w najlepszej sytuacji w walce o sprowadzenie Ivana Rakiticia. Rojiblancos w przeciwieństwie do Sevilli mogą mieć środki na przeprowadzenie operacji. Chorwat pasuje do stylu i filozofii pracy Diego Simeone, a agent piłkarza Arturo Canales ma bardzo dobre relacje z Atlético. Rakiticiem interesują się też Juventus, Milan i PSG, ale ostatni z klubów nie zgadza się na cenę podyktowaną przez Barcelonę.

Sport: Barcelona chciałaby uzyskać za Rakiticia 20 milionów euro. Chorwat wolałby zostać w Hiszpanii i wrócić do Sevilli, ale między Blaugraną i klubem z Andaluzji doszło do tej pory tylko do wstępnego kontaktu. Władze drużyny z Sánchez Pizjuán nie są zwolennikami wydawania wielkich pieniędzy, więc Barça mogłaby oczekiwać włączenia do operacji Julesa Kounde i Diego Carlosa, a wszystko zależałoby od decyzji obrońców. Sevilla nie wyklucza jednak, że ostateczna oferta może zbliżyć się do 20 milionów euro.

AS: Barcelona nie będzie utrudniać odejścia Rakiticiowi, nawet jeśli miałaby uzyskać za niego symboliczną kwotę. Pomocnikowi za rok wygasa bowiem kontrakt z Blaugraną. 32-latek chciałby wrócić do Sevilli, ale dyrektor sportowy klubu Monchi zazwyczaj nie sprowadza zawodników w tym wieku. Rakitić może stanowić wyjątek, ale musiałby zaakceptować obniżenie wynagrodzenia. Barça niewiele zarobiłaby na tej operacji i mogłaby próbować włączyć do niej obrońcę Diego Carlosa lub Kounde, ale Sevilla nie zaakceptuje takiej wymiany.

Philippe Coutinho

Sport: Barcelona nie sprzeda Coutinho za mniej niż 90 milionów euro. Bardzo trudno będzie jednak przeprowadzić operację, ponieważ wszystkie kluby Premier League, które pytają o Brazylijczyka, chcą go wypożyczyć z nieobowiązkową opcją wykupu. Mimo to Barça liczy, że uda się zawrzeć właśnie klauzulę obligatoryjną dotyczącą przyszłego transferu. Chelsea mogłaby zapłacić za wypożyczenie Coutinho 13 milionów euro i opłacać pensję zawodnika, ale nie wiadomo, czy ostatecznie zaakceptowałaby obowiązkowe wykupienie 27-latka.

Layvin Kurzawa

Sport: Priorytetem lewego obrońcy jest Barcelona, choć ma dziesięć ofert z innych klubów. Zainteresowane nim są Chelsea, Arsenal, Milan, Liverpool, Napoli, Inter czy Juventus. Barça spotkała się w ostatnich tygodniach z agentami Kurzawy i uważa, że zawodnik ma odpowiedni poziom do gry w Blaugranie. Przed podpisaniem kontraktu Duma Katalonii musiałaby jednak sprzedać Juniora Firpo. Barcelona nie chce podpisywać długiej umowy z Kurzawą i zamierza zawrzeć przystępną klauzulę odejścia. Jeśli 27-latek nie sprawdzi się w roli rezerwowego lewego obrońcy, Barça jest przekonana, że będzie mogła go korzystnie sprzedać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest żart. Wywalili za Coutinho ocean kasy a teraz go będą wypożyczac.

@oZinho A co mają zrobić jeśli nie ma chętnych na kupno?

@kejdzi podać się do dymisji najlepiej:-)

@kejdzi zostawić u siebie tym bardziej że nie mamy kim grać

@wojtek_debiec4 Też bym tego chciał :)
@Mroziu
Coutinho grał u nas tak słabo że już lepsze chyba to wypożyczenie...

@kejdzi no chyba nie napewno grał lepiej niż Gomes więc może zostać i grać
« Powrót do wszystkich komentarzy