Iker Casillas przedstawił nową propozycję ws. dokończenia obecnego sezonu

Dariusz Maruszczak

5 kwietnia 2020, 18:25

Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Kandydat na prezesa Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Iker Casillas za pośrednictwem Twittera zaproponował nowe rozwiązanie w sprawie dokończenia obecnego sezonu i zasugerował możliwość zmiany całego systemu rozgrywek.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest bardzo trudna i rozważanych jest wiele scenariuszy. Niczego nie można być pewnym, ale obecnie nie wydaje się, żeby rozgrywki miały ruszyć w najbliższych tygodniach. Początkowo LaLiga planowała powrót do gry w połowie maja. Ostatnio wydawało się, że może do tego dojść najwcześniej w czerwcu, a nie wyklucza się także wznowienia sezonu w późniejszym terminie. Tę ostatnią opcję rozważał Iker Casillas.

– Jak rozwiążesz sprawę z terminami europejskiej piłki? Anulujesz sezon? Przeniesiesz rozgrywki na rok kalendarzowy? To znaczy, jeśli wszystko znów będzie w porządku w ciągu 3-4 miesięcy, rozegrać to, co zostało, i umieścić finały pucharów, Ligi Mistrzów i Ligi Europy w grudniu. Następne mistrzostwa świata są w listopadzie 2022 roku. Korekty – napisał na Twitterze Casillas.

Były bramkarz prawdopodobnie sugeruje tym samym zmianę systemu rozgrywek. Casillas uważa, że wszystko można dostosować na podstawie tego, że w listopadzie 2022 roku odbędą się mistrzostwa świata w Katarze. Byłoby to jednak problematyczne z uwagi na obowiązujące kontrakty.

Casillasowi szybko odpowiedział na Twitterze Javier Tebas. – Wyznaczono już nowe daty, które pozwolą nam zakończyć sezon. Opóźnianie dokończenia rozgrywek i rozpoczęcie ich z nowym rokiem kalendarzowym oznacza stratę sezonu. Co stałoby się z kontraktami telewizyjnymi i piłkarskimi podpisanymi na kilka sezonów, które odpowiadają miliardom euro?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Skoro już chcą dokończyć ten sezon na siłę, to może ciekawą opcją byłoby dogranie go pod koniec roku, a w kolejnym zorganizowanie krótszego sezonu w systemie każdy z każdym. Dziewiętnaście kolejek w Miami lub innym miejscu, jako eksperyment.

@Kettger to już lepiej żeby zagrali w orzeł czy reszka. A nowy sezon niech ruszy normalnie

@Kettger albo system pucharowy 1 z drugim trzeci z 4, wygrany z wygranym przegrany z przegranym. No i nikt nie spada w tym roku.
Komentarz usunięty przez użytkownika
« Powrót do wszystkich komentarzy