Mundo Deportivo: Barcelona rozważa negocjowanie z piłkarzami jeszcze większego obniżenia wynagrodzenia

Julia Cicha

4 kwietnia 2020, 10:45

Mundo Deportivo

9 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Mundo Deportivo podaje, że Barcelona może być zmuszona jeszcze bardziej obniżyć pensje swoim pracownikom
  • Klub nie wie, kiedy znów zacznie zarabiać, a obecne oszczędności wydają się niewystarczające
  • Dodatkowo konieczne będzie przemyślenie inwestycji, również tych w ramach Espai Barca

W związku z aktualnym kryzysem FC Barcelona na pewno nie osiągnie zakładanego miliarda przychodów, a wg Mundo Deportivo obecny rok obliczeniowy może zakończyć ze stratą około stu milionów euro. Liczba ta może się jednak znacznie zwiększyć, ponieważ nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione rozgrywki krajowe i międzynarodowe. Znaków zapytania jest jeszcze więcej – klub zastanawia się np., czy będzie można grać z udziałem publiczności.

W związku z powyższym Josep Maria Bartomeu miał poprosić członków zarządu, by przygotowali raport zawierający jak najwięcej możliwych scenariuszy i by przedstawili go w maju na specjalnym spotkaniu, na którym zostaną podjęte ważne i pilne decyzje. Mundo Deportivo dodaje, że obniżenie pracownikom pensji o 70% wydaje się już niewystarczające. Klub zaoszczędzi dzięki temu miesięcznie około 16 milionów euro. Dla porównania jednak Juventus i Bayern obniżyły zawodnikom wynagrodzenie o 20% w skali roku, podczas gdy Barça zaledwie o nieco ponad 5% przy założeniu, że stan alarmowy w Hiszpanii potrwa miesiąc. Juventus zaoszczędzi do czerwca aż 90 milionów euro.

Dziennik podaje nawet, że w maju może dojść do sytuacji, w której Barcelona będzie musiała ponownie negocjować ze sportowcami jeszcze większe obniżki zarobków. Kolejne oszczędności klubu wpływają na pracę Fundacji, która została wstrzymana. Trwają też negocjacje z dostawcami, a prace przy Espai Barça zostały zawieszone. Pojawiają się uzasadnione wątpliwości, czy firma Goldman Sachs w obecnej sytuacji będzie chciała pożyczyć Barcelonie 800 milionów euro, które ma zostać zwrócone z przyszłych przychodów. Barça nie może ich bowiem zagwarantować, bo nie wie, kiedy znów zacznie zarabiać.

Dodatkowo, dopóki nie pojawi się lekarstwo i/lub szczepionka na koronawirusa, zagrożenie epidemią będzie wciąż istniało. Nie wiadomo, kiedy władze pozwolą znów na zgromadzenia dziesiątek tysięcy kibiców. Mundo Deportivo zastanawia się nawet, czy Barça będzie wciąż potrzebowała powiększenia Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A te szmatławce będą pisać o zakupach 200 - 300 mln a nie na kasy na wypłaty. W tej Hiszpanii to mają polot sku....
« Powrót do wszystkich komentarzy