COPE: Ter Stegen po podwyżce znajdzie się wśród najlepiej zarabiających piłkarzy Barcelony

Dariusz Maruszczak

3 kwietnia 2020, 18:50

COPE, Sport

5 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Negocjacje kontraktowe Barcelony z Markiem-André ter Stegenem posuwają się bardzo powoli
  • Cadena COPE informuje jednak, że Barca zdaje sobie sprawę, że Niemiec powinien być jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w zespole
  • Według rozgłośni 27-latek wejdzie na drugi poziom płacowy w drużynie

Ostatnie doniesienia w sprawie przedłużenia współpracy z Ter Stegenem nie były najlepsze. Sport podawał, że stanowiska obu stron wciąż były od siebie bardzo odległe, mimo że odbyło się już pięć spotkań negocjacyjnych. Według dziennika Niemiec oczekuje podwojenia swoich zarobków i chce otrzymywać około 10 milionów euro netto. Barça rozumie te wymagania, ale obecnie sytuacja finansowa klubu jest bardzo niepewna. Zaproponowała więc coroczny wzrost pensji, aż do tej oczekiwanej przez Ter Stegena. Bramkarza nie satysfakcjonuje jednak takie rozwiązanie. Kolejną groźbą były medialne spekulacje o możliwym zainteresowaniu Ter Stegenem ze strony Bayernu Monachium.

Cadena COPE informuje jednak, że w Barcelonie wciąż panuje optymizm w sprawie przedłużenia współpracy z Ter Stegenem. Kataloński klub ma zdawać sobie sprawę, że 27-latek musi być jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w zespole. Zdaniem rozgłośni podwyżka, jaką Ter Stegen otrzyma, będzie go sytuować na drugim szczeblu płacowym w drużynie, choć konkretnych kwot nie podano. Ponadto COPE donosi, że według agenta bramkarza Barça nie złożyła jeszcze konkretnej oferty przedłużenia kontraktu. Wykluczył on jednak możliwość przeniesienia się jego klienta do Bayernu.

Rozmowy będą kontynuowane, a Barcelona wierzy, że do czerwca zdoła dojść do porozumienia z Ter Stegenem. Niezależnie od tego, kiedy kontrakt zostanie podpisany, strony uzgodniły, że nowa umowa będzie obowiązywać już w następnym roku budżetowym. Sport podaje, że ostatnia propozycja Blaugrany zakładała podpisanie kontraktu do 2025 roku z opcją przedłużenia współpracy o kolejne trzy lata w przypadku spełnienia określonych warunków.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Strasznie przereklamowany gracz...
Pffffff pfffffff.......


Ahahahaha

Zartowalem!!

Zawsze im k... a mało...

Obecnie MAtS jest naszym drugim najlepszym zawodnikiem. tylko ze on nie zarabia źle tylko cała reszta ma chore zarobki

Prosta sprawa trzeba obniżyć mocno wynagrodzenia innym, a Marcowi trochę podnieść :D