Oficjalnie: UEFA nie będzie restrykcyjnie przestrzegać finansowego fair play w sezonie 2020/21

Julia Cicha

1 kwietnia 2020, 17:19

UEFA.com

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Po dzisiejszej wideokonferencji z przedstawicielami 55 federacji członkowskich UEFA wydała komunikat, w którym poinformowała o nowych postanowieniach w sprawie rozgrywek oraz finansowego fair play.

Rozgrywki

  • Wszystkie mecze reprezentacji narodowych, zarówno męskich, jak i kobiecych, które były zaplanowane na czerwiec, zostają bezterminowo przełożone. Dotyczy to też baraży o awans na mistrzostwa Europy oraz kwalifikacji do kobiecych mistrzostw Europy w 2021 roku.
  • Wszystkie pozostałe mecze UEFA, także te towarzyskie, zostają bezterminowo przełożone.

Rozgrywki młodzieżowe

  • Mistrzostwa Europy U-17 zaplanowane na maj zostają odwołane.
  • Kobiece mistrzostwa Europy U-19 zaplanowane na lipiec zostają odwołane.
  • Kobiece mistrzostwa Europy U-17 zaplanowane na maj zostają bezterminowo przełożone (ponieważ są to rozgrywki kwalifikujące do gry na mundialu U-19).
  • Mistrzostwa Europy U-19 zaplanowane na lipiec zostają bezterminowo przełożone (ponieważ są to rozgrywki kwalifikujące do gry na mundialu U-20).

Rozgrywki klubowe

Wszystkie deadline’y dotyczące rozgrywek klubowych 2020/21 zostają bezterminowo przełożone, w szczególności te dotyczące rejestracji piłkarzy. UEFA wyznaczy nowe terminy.

Licencje i finansowe fair play

Komitet Wykonawczy UEFA podkreśla istotę licencjonowania i finansowego fair play, ale uznaje, że aktualne wyjątkowe okoliczności sprawiają, że potrzebne są specjalne działania w celu ułatwienia pracy klubom i federacjom.

W związku z tym federacje będą miały więcej czasu na skompletowanie licencji klubowych, aż zostanie ustalony nowy proces przyjmowania klubów do rozgrywek UEFA. W związku z rosnącym niepokojem Komitet Wykonawczy zdecydował się też zawiesić punkty dotyczące przygotowania i oceny kondycji finansowej klubów. Dotyczy to tylko zespołów biorących udział w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2020/21.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To sobie niektóre kluby pohulaja na rynku transferowym. Dla Arabów ten kryzys niewiele znaczy, pieniędzy mają pod dostatkiem. Podobnie niektórzy chińscy właściciele.

Haha no nie mogę! Co za parodia. Wydawało mi się, że teraz powinni jeszcze bardziej to robić niż zawsze.