Marc Bartra: Gerard Piqué i Sergio Ramos to jedni z najlepszych obrońców w historii

Julia Cicha

31 marca 2020, 15:00

AS

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Marc Bartra udzielił wywiadu dla portalu Whoscored i nawiązał m.in. do czasów gry w Barcelonie oraz do swoich byłych kolegów.

- Mamy grupę na WhatsAppie z innymi piłkarzami i codziennie rozmawiamy. Mamy specjalny plan na utrzymanie formy, chcemy wrócić jak najszybciej!

- W moim pierwszym sezonie w profesjonalnej piłce grałem w linii pomocy. To inna pozycja, ale czułem się wygodnie, z biegiem czasu coraz lepiej. W Barcelonie posiadanie piłki przy nodze i technikę trenuje się od dziecka. Gra w młodzieżowych zespołach Barçy była dla mnie trampoliną do rozwoju i poprawy moich umiejętności.

- Drużyny Barcelony są stworzone do posiadania piłki, więc bardzo ważne jest, by po stracie jak najszybciej ją odzyskać. Trzeba mieć szybkich obrońców i przewidywać ruchy rywali. Ja lubię bronić w sytuacjach jeden na jednego. Ważna jest szybkość na pierwszych metrach.

- To zaszczyt, że mogłem grać w reprezentacji z Piqué i Ramosem, są jednymi z najlepszych obrońców w historii. Wiele się od nich nauczyłem. Czy wrócę do reprezentacji? O to trzeba spytać Luisa Enrique, to on rządzi.

- Gra z Leo przez tyle lat była zaszczytem. To najlepszy piłkarzy w historii. Wiele się nauczyłem, grając i trenując z nim.

Poleć artykuł