Oficjalnie: Leo Messi potwierdza, że piłkarze zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń

Dariusz Maruszczak

30 marca 2020, 13:50

Instagram

116 komentarzy

Fot. Getty Images

Kapitan FC Barcelony Leo Messi wreszcie przemówił w sprawie obniżki wynagrodzeń w pierwszym zespole. Argentyńczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził, że piłkarze zgodzili się na propozycję klubu.

Wiele się pisało i mówiło na temat pierwszego zespołu piłkarskiego FC Barcelony odnośnie do wynagrodzeń zawodników w trakcie stanu alarmowego.

Przede wszystkim chcemy wyjaśnić, że naszym zamiarem zawsze było zastosowanie obniżki wynagrodzeń, które otrzymujemy, ponieważ doskonale rozumieliśmy, że chodzi o sytuację wyjątkową, i jesteśmy pierwszymi, którzy ZAWSZE pomagali klubowi, kiedy nas o coś proszono. Wiele razy robiliśmy to nawet z własnej inicjatywy, w innych sytuacjach, w których uważaliśmy to za niezbędne lub istotne.

Dlatego nie przestaje nas zaskakiwać, że w klubie były takie osoby, które starały się zwrócić uwagę na nas i wywrzeć dodatkową presję, żebyśmy zrobili to, o czym cały czas wiedzieliśmy, że zrobimy. Jeśli porozumienie opóźniło się o kilka dni, to po prostu z tego powodu, że szukaliśmy odpowiedniej formuły, aby pomóc klubowi i również jego pracownikom w tych trudych momentach.  

Z naszej strony nadszedł moment na ogłoszenie, że oprócz obniżki o 70% naszych pensji podczas stanu alarmowego zrobimy również składki, żeby pracownicy klubu mogli otrzymać 100% swoich zarobków w trakcie trwania tej sytuacji.

Jeżeli do tej pory nie wypowiadaliśmy się na ten temat, to z tego powodu, że priorytetem było dla nas znalezienia rozwiązania, które byłoby realne w celu pomocy klubowi, ale również tym, którzy mogą być najbardziej pokrzywdzeni w tej sytuacji.

Nie chcemy żegnać się bez wysłania czułych pozdrowień i życzenia dużo siły wszystkim culés, którzy ciężko przechodzą te trudne chwile, podobnie jak wszystkim, którzy cierpliwie czekają na zakończenie kryzysu w swoich domach. Niedługo wyjdziemy z tego wszystkiego i zrobimy to wspólnie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale oczywiście już Rambla zjechała wszystkich piłkarzy razem i każdego z osobna - że za dużo zarabiają, liczy się tylko hajs dla nich, że wszyscy potrafią kochać swój klub, a święte krowy nie. No cóż... :)

@Aveiro pochopne ocenianie jest tu niestety normalnością...

@Aveiro Niektórzy są bardzo blisko środowiska FCB i rozmawiają codziennie z piłkarzami, więc orientują się kto co w ogóle myśli i jaką kupę rano zrobił każdy piłkarz z osobna.

@Aveiro Kto wie czy do tej samej decyzji doszli by piłkarze, gdyby kibice na wszystkich forach nie zaczęli ich krytykować za brak akceptacji zmniejszenia wynagrodzeń.

@LeoLeoLeoLeo, niestety. To samo było z Sarabią.
@kuczyniak, oczywiście, że tak.
@wielofish, daj spokój. Obniżyli, bo widzą co się dzieje, a nie dlatego, że użytkownik_internetu01 i fan_blaugrany_2001 napisali "messi to jest slaby kapitan a inni pilkarze to swiente krowy licza sie tylko pieniadze, jakby kochali klub to graliby za darmo".

@Aveiro a nie pomyślałeś że to właśnie pod ciężarem tej całej krytyki się ugięli. Bez tego wszystkiego nie było by tej zgody? Myślenie nie boli.

@Gregsky10 Nie uważam, że ugięli się pod jakąkolwiek presją, ale oczywiście rozumiem, że niektórzy muszą w ten sposób bronić swojego zdania. Nie wydaje Ci się, że po prostu media puściły kolejną plotę, jakich pełno w ostatnich miesiącach? A piłkarze po prostu zrobili swoje, ogłosili to oficjalnie żeby wyjaśnić kibicom co się dzieje i zaprzeczyć kłamstwom? Myślenie nie boli.

@Aveiro sporo z tych „plotek” , które jak mówisz są „wypuszczane” do prasy okazują się prawdą po jakimś czasie wiec szczerze wątpię w to, że to wymysł prasy. Ale każdy ma prawo do swojego zdania wiec możesz sobie myśleć co chcesz. Pozdrawiam.

@Gregsky10 Dokładnie. A druga część tych plotek to brednie żeby newsy się klikały. Również pozdrawiam.
« Powrót do wszystkich komentarzy