AS: Quique Setien traci rywali, którzy mogliby zająć jego miejsce na ławce trenerskiej Barcelony

Maciej Łoś

29 marca 2020, 13:00

AS

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Quique Setien traci rywali, którzy mogliby go zastąpić w Barcelonie. W związku z przełożeniem EURO 2020, Ronald Koeman pozostanie selekcjonerem reprezentacji Holandii na kolejny rok. Trenerem Barcelony w najbliższym czasie nie zostanie również Xavi.

Bez względu na wyniki, które osiągał z drużyną Quique Setien, po wznowieniu rozgrywek i rozpoczęciu następnego sezonu to on będzie dalej trenerem Barcelony. Ronald Koeman, najpoważniejszy rywal, który mógł zająć jego miejsce, z powodu przełożenia mistrzostw Europy 2020 pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Holandii przynajmniej przez następny rok. Po styczniowym zwolnieniu Ernesto Valverde bohater Barcelony z pamiętnego finału na Wembley odmówił Éricowi Abidalowi, jednak zaznaczył, że mógłby objąć Barce po zakończonych mistrzostwach Europy. Teraz jednak sytuacja się zmieniła.

Po nieudanych poszukiwaniach trenera dyrekcja klubu skontaktowała się z Quique Setienem, który nie zastanawiał się dwa razy i zaakceptował ofertę. Hiszpan podpisał umowę do 2022 roku, jednak Bartomeu miał w niej zawrzeć klauzulę, według której nowy prezydent klubu wybrany w 2021 roku może zwolnić Setiena i zatrudnić na jego miejsce swojego kandydata. Nawet bez tej informacji istniały obawy, czy szkoleniowiec zdoła wytrwać na stanowisku i poprowadzić drużynę w sezonie 2020/2021, jeśli nie udałoby mu się zdobyć przynajmniej LaLigi. 

Aktualna sytuacja, przez którą z listy kandydatów zostali wykreśleni Ronald Koeman, Xavi, a nawet Roberto Martínez, może sprawić, że Bartomeu byłby bardziej wyrozumiały dla Setiena w przypadku braku trofeów. Z każdym dniem zawieszenia rozgrywek pozycja aktualnego szkoleniowca Barçy rośnie, ponieważ jeśli terminarze zakończenia obecnego sezonu i rozpoczęcia kolejnego będą bardzo zbliżone, zmiana trenera w tej krótkiej przerwie może być ryzykowna. Dzięki temu Setien pozostałby na stanowisku, mimo że za jego kadencji Barcelona nie zaczęła grać lepiej. Gdy uda się wznowić rozgrywki, trener będzie musiał udowodnić, że jego zatrudnienie nie było błędem dyrekcji klubu. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tu potrzeba na ławce trenera, który ma bogate " CV ", kogoś kto ma duże doświadczenie w rozgrywkach na najwyższym poziomie. Potrzeba silnej ręki, gościa, który poukłada wszystko, gdyby tak Klopp zrezygnował z Live. to myślę, że warto zatelefonować.

Bardzo wymagający ten Bartomeu. Szkoda że nie od siebie.

to akurat nie jest dobra wiadomość :( ..no ale zobaczymy co dziadzia tam zadziała w kolejnym sezonie - może nas wszystkich zaskoczy i okaże się że jednak ma jakąś koncepcję gry i że ma cojones,bo chyba bardzo je ukrył

To chyba najlepsza opcja na tą chwilę, Setien być może nie będzie w stanie być trenerem na jakiego czekamy, ale myślę że wyrok będzie można wydać dopiero po pełnym presezonie...no chyba że zaczniemy dostawać po 3:0 w co drugim meczu, to już raczej nie będzie to potrzebne

Ostatni sezon Messiego stracony z tym dziadkiem

Powinni dać mu wolną rekę jeżeli chodzi o transfery a nie na siłe mu skład uzupełniać i liczyć że on to poukłada.Połowa składu już jest za stara i nie ma tej motoryki w grze sprzedają młodych a dziadków leśnych zostawiają w składzie.A przejęcie w połowie sezonu rozpasanych piłkarzy i liczenie na trofea to też żenada zarządu!!!!

W porządku trener, szkoda że trafił w ten skład co trafił, bez możliwości wzmocnień. Myślę, że zasługuje żeby poprowadzić drużynę w przyszłym sezonie.