Marc-André ter Stegen: Sprzątanie domu to też ćwiczenie

Julia Cicha

28 marca 2020, 21:30

Marca

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen wziął udział w wywiadzie przeprowadzonym zdalnie w jego domu. Bramkarz opowiedział, co robi w czasie kwarantanny i jak wyglądają jego dni.

Kwarantanna: Czuję się dobrze, moja rodzina także. Jesteśmy w domu, wszyscy powinni tam być.

Spędzanie czasu: Wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji, trzeba motywować ludzi, by zostawali w domu. Możemy wpłynąć na inne osoby, więc musimy przypominać, jak ważne jest niewychodzenie.

Rodzina w Niemczech: Utrzymujemy kontakt na Facebooku, w Niemczech sytuacja jest taka sama jak w Hiszpanii i w całej Europie. Wszyscy mamy się dobrze.

Codzienna rutyna: Przez większość czasu jestem w salonie, w kuchni lub na siłowni. Codziennie powtarzam wiele ćwiczeń, czasem trenuję przed śniadaniem. Sprzątam dom, to też ćwiczenie. Dzielimy się zadaniami.

Komunikacja: Łatwo jest utrzymywać kontakt ze sztabem Barcelony. Podzielono nas na grupy, żeby było łatwo. Komunikacja jest płynna.

Syn: Dziś kończy trzy miesiące, świętujemy w domu. To intensywny czas dla mnie jako ojca, sytuacja związana z koronawirusem pozwala mi spędzić więcej czasu z rodziną. Normalnie o północy to moja żona budzi się i wstaje do dziecka, ale teraz możemy się tym dzielić. Ben budzi się w nocy tylko raz.

Codzienność: W domu jest dużo do zrobienia. Na razie nie wziąłem się za ogrodnictwo. Codziennie trenuję, razem gotujemy, czytamy, gramy… Staramy się jeść świeże produkty i gotować na dwa dni, tak jest bardziej praktycznie. Na śniadanie jem domowe musli.

Muzyka: Lubię Lucasa Grahama. Dzisiaj słuchałem w radiu muzyki z lat 90. Reggaeton? Niespecjalnie, najwyżej do uprawiania sportu.

Pasja do kawy: Jestem wielkim pasjonatem kawy, kupuję ją z jednej firmy z Castelldefels. Lubię kawę z Hondurasu oraz jedną, która nazywa się La Perla.

Rekomendacje: Serial Galileo, wiadomości i parzenie kawy.

Co zrobi jako pierwsze, gdy wyjdzie z domu: Przejdę się po plaży albo po mieście.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze że nie powiedział tego Alba, bo byłoby tu już lekko setka hejterskich komentarzy.

Uwielbiam tego faceta ! jak dla mnie jest wzorem w tej drużynie ! niesamowite podejście do treningu i do życia szkoda że nie mamy wiecej zawodników z taką " mentalnośćią" u de jonga widze podobne rzeczy :)

@Bartosz85 niestety nie

@Catalanian1991
Myślę, że Mark jako jeden z nielicznych nie będzie starał się za wszelką podpisać kontraktu na już, aby zdążyć wynegocjować jeszcze wyższa pensje. Tylko poczeka spokojnie jak w Hiszpanii poradzą sobie z wirusem.

Marc, pomiędzy treningiem, a sprzątaniem domu podpisz kontrakt z naszym klubem...błagam Cię! Drugiego takiego jak ty nie znajdziemy.

@Mroziu A byłeś pod posiadłością Messiego ?

Kurcze byłem na plaży w Casteldelfeles ale nikogo tam nie spotkałem z naszych ulubieńców