Marc-André ter Stegen: Sprzątanie domu to też ćwiczenie

Julia Cicha

28 marca 2020, 21:30

Marca

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen wziął udział w wywiadzie przeprowadzonym zdalnie w jego domu. Bramkarz opowiedział, co robi w czasie kwarantanny i jak wyglądają jego dni.

Kwarantanna: Czuję się dobrze, moja rodzina także. Jesteśmy w domu, wszyscy powinni tam być.

Spędzanie czasu: Wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji, trzeba motywować ludzi, by zostawali w domu. Możemy wpłynąć na inne osoby, więc musimy przypominać, jak ważne jest niewychodzenie.

Rodzina w Niemczech: Utrzymujemy kontakt na Facebooku, w Niemczech sytuacja jest taka sama jak w Hiszpanii i w całej Europie. Wszyscy mamy się dobrze.

Codzienna rutyna: Przez większość czasu jestem w salonie, w kuchni lub na siłowni. Codziennie powtarzam wiele ćwiczeń, czasem trenuję przed śniadaniem. Sprzątam dom, to też ćwiczenie. Dzielimy się zadaniami.

Komunikacja: Łatwo jest utrzymywać kontakt ze sztabem Barcelony. Podzielono nas na grupy, żeby było łatwo. Komunikacja jest płynna.

Syn: Dziś kończy trzy miesiące, świętujemy w domu. To intensywny czas dla mnie jako ojca, sytuacja związana z koronawirusem pozwala mi spędzić więcej czasu z rodziną. Normalnie o północy to moja żona budzi się i wstaje do dziecka, ale teraz możemy się tym dzielić. Ben budzi się w nocy tylko raz.

Codzienność: W domu jest dużo do zrobienia. Na razie nie wziąłem się za ogrodnictwo. Codziennie trenuję, razem gotujemy, czytamy, gramy… Staramy się jeść świeże produkty i gotować na dwa dni, tak jest bardziej praktycznie. Na śniadanie jem domowe musli.

Muzyka: Lubię Lucasa Grahama. Dzisiaj słuchałem w radiu muzyki z lat 90. Reggaeton? Niespecjalnie, najwyżej do uprawiania sportu.

Pasja do kawy: Jestem wielkim pasjonatem kawy, kupuję ją z jednej firmy z Castelldefels. Lubię kawę z Hondurasu oraz jedną, która nazywa się La Perla.

Rekomendacje: Serial Galileo, wiadomości i parzenie kawy.

Co zrobi jako pierwsze, gdy wyjdzie z domu: Przejdę się po plaży albo po mieście.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Uwielbiam tego faceta ! jak dla mnie jest wzorem w tej drużynie ! niesamowite podejście do treningu i do życia szkoda że nie mamy wiecej zawodników z taką " mentalnośćią" u de jonga widze podobne rzeczy :)
« Powrót do wszystkich komentarzy