Marca: Redukcja wynagrodzeń w FC Barcelonie obejmie nawet sekcje młodzieżowe

Dariusz Maruszczak

28 marca 2020, 10:20

Marca, AS

2 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona w oficjalnym komunikacie ogłosiła już swoją decyzję o wprowadzeniu przepisów dotyczących czasowej regulacji zatrudnienia (ERTE) wobec sportowców i pracowników klubu. Jak donosi dziennik Marca, obniżka zarobków ma dotknąć również sekcje młodzieżowe Blaugrany.

Barça poinformowała o skorzystaniu z ERTE, ale nie podała, w jakim stopniu będzie chciała zmniejszyć wynagrodzenia. Media przedstawiały różne opcje, a najczęściej mówiło się o cięciach w wysokości 70% zarobków w przypadku sportowców. Wszystko pozostaje jednak do ustalenia, ponieważ władze klubu liczą na dojście do porozumienia z piłkarzami w tej kwestii. Jest na to jeszcze kilka dni, bo Barcelona ma rozpocząć procedurę dopiero w przyszłym tygodniu.

Redukcja pensji nie ominie również sekcji młodzieżowych. Według Marki trenerzy pracujący w La Masii mają na czas wstrzymania rozgrywek mieć zmniejszone wynagrodzenia o 30%. Klub chce też w takim samym stopniu zredukować pensje młodym zawodnikom juvenilu A i juvenilu B. Piłkarze tych zespołów nie otrzymują wielkich pieniędzy i mają kontrakty półprofesjonalne, ale cięcia dotknęłyby również ich. Nie tylko członkowie zespołów młodzieżowych, ale również kadra zarządzająca, na czele z Patrickiem Kluivertem, będzie miała obniżone pensje na czas wstrzymania rozgrywek. Marca szacuje, że w tym przypadku cięcia mają wynieść 50%.

Madrycki dziennik donosi, że w tych przypadkach Barcelona może nie skorzystać z ERTE. Taka decyzja jest obecnie rozważana, a na razie klub poinformował o swojej koncepcji wszystkich zainteresowanych. Barça może więc w najbliższych dniach prowadzić rozmowy również z przedstawicielami sekcji młodzieżowych.

Z kolei dziennik AS podaje, że Barcelona podjęła decyzję o zastosowaniu ERTE i natychmiastowej oraz jednostronnej obniżce wynagrodzeń o 30% na czas stanu alarmowego, bez możliwości negocjacji. Dziennik dodaje, że wielu pracowników miało związane ręce i nie mogło zaprotestować, ponieważ w wielu przypadkach ich umowy wygasają 30 czerwca, więc ryzykowaliby swoją przyszłością w klubie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O takie dobre 70% wszystkim powinni zmniejszyć.