Mundo Deportivo: Barcelona nie chce rozgrywać meczów bez kibiców

Julia Cicha

24 marca 2020, 15:30

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo podaje dziś, że Barcelona podjęła ważną decyzję w sprawie rozgrywania meczów po wznowieniu rozgrywek w lidze i Lidze Mistrzów. Klub nie będzie chciał, by spotkania odbywały się bez udziału kibiców.

Takie informacje miały zostać przekazane władzom hiszpańskiej i europejskiej piłki podczas licznych wideokonferencji, które odbyły się pod koniec ubiegłego tygodnia. Dziennik dodaje, że w Europie rozumie się taką postawę, choć dopuszcza się możliwość rozegrania niektórych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów przy pustych trybunach. Z kolei LaLiga jest zwolenniczką gry za wszelką cenę, nawet bez kibiców, ponieważ zależy jej na uzyskaniu pieniędzy od operatorów telewizyjnych. Barcelonie zależy jednak na grze w obecności pełnych trybun, które będą w stanie zapewnić niezapomnianą atmosferę. Możliwe, że zostaną zastosowane pewne ograniczenia, np. wpuszczanie jedynie posiadaczy karnetów.

Mundo Deportivo podaje też, że europejskie kluby zgodnie sprzeciwiają się rozgrywaniu pojedynczych spotkań zamiast dwumeczów w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Uważają też, że rozgrywki muszą zostać dokończone za wszelką cenę, nawet jeśli wymaga to gry aż do września. Kluby nie chcą też zmieniać formatu na final four. Do rozegrania zostało wbrew pozorom niewiele starć – w Lidze Mistrzów są to cztery mecze 1/8 finału, osiem ćwierćfinałów, cztery półfinały i finał.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wiem, że to nie ja temat, ale mam pytanie. Jaki jest kod rabatowy z tej stronki na zgodzie?

Lepiej niech się martwią czy w nowym sezonie w Hiszpanii kibice wrócą na stadiony, bo w tym na pewno ich zabraknie.

wiadomo - kasa ważniejsza niż dokońćzenie sezonu, a baa jeszcze można nie utrzymać fartownego mistrzostwa :/ ...ja chcę oglądać piłkę jakąkolwiek nawet bez kibiców ...więcej niż klub ...ehhhhhhhh :(((((((

No mogloby sie okazac, ze golebie robia wiecej halasu niz uspieni kibice.