"Leo Messi będzie potrzebował kilku tygodni, aby ponownie stać się tym Messim, którego znamy"

Łukasz Lewtak

23 marca 2020, 21:00

El Periódico

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Trenerzy przygotowania fizycznego zgodnie podkreślają, że jeśli po przerwie spowodowanej koronawirusem piłkarze nie odbędą trwającego ok. dwóch tygodni minipresezonu, będzie to ogromny błąd. Paulino Granero, odpowiadający za przygotowanie fizyczne w CSKA Moskwa i reprezentacji Rosji, przeanalizował, jaki wpływ obecna przerwa może mieć na Leo Messiego.

- Leo Messi jest najlepszy. Jego futbol oparty jest na bardzo skomplikowanej, penetracyjnej grze, mimo że wydaje się prosty. Messi będzie potrzebował kilku tygodni, aby ponownie stać się tym Messim, którego znamy.

- Zabójcza gra Messiego może być realizowana tylko przy optymalnym przygotowaniu fizycznym. Futbol Messiego angażuje wiele mięśni, obfituje w wiele zwrotów, zmian kierunku, implikuje grę na maksymalnej szybkości oraz wymaga elastyczności. To wszystko sprawia, że nie jestem przekonany, czy po tak długiej przerwie Leo będzie w stanie robić to, co przed wstrzymaniem rozgrywek, niezależnie od tego, ile ćwiczy w ogrodzie czy na małym boisku, które ma w swoim domu w Castelldefels.

- Po trzech dniach bez normalnych treningów cały układ krążeniowo-oddechowy i mięśnie zaczynają się opierać, ponieważ nic nie może równać się z zajęciami z drużyną. To jedyna optymalna forma ćwiczeń w futbolu na najwyższym poziomie. Trzeba założyć korki, wyjść na boisko, pograć jedenastu na jedenastu, pobiegać, poczuć piłkę, zmieniać kierunki, wykonywać sprinty, przyspieszać i gwałtownie hamować, oddawać strzały... 

- Jakość indywidualną determinuje dobry poziom zespołu i współpracy pomiędzy zawodnikami. Jakość indywidualną możemy zobaczyć tylko w drużynie. Jeśli za szybko wrócimy do rozgrywek, bez tego minipresezonu trwającego co najmniej piętnaście dni, i będziemy wymagać od piłkarzy gry na najwyższym poziomie przez 94 minuty, pojawią się kontuzje, ponieważ żaden człowiek nie wytrzyma takiego wysiłku, szczególnie jeśli planuje się rozgrywanie dwóch lub trzech spotkań w tygodniu, aby dokończyć sezon.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie tylko Messi bedzie miał ten problem reszta tez nie gra i nie jest w rytmie meczowym.

Odkrył Amerykę!!!Każdy, kto kiedyś grał, czy gra wie, że tego się nie przeskoczy. Trzeba będzie uważać i powoli się wdrażać. Trzeba czasu. Nie tylko Messiemu, ale każdemu sportowcowi. W domu nie wypracujesz tego. Nie ma szans...

Tzn wróci człapiący od niechcenia Messi, obserwujący własne sznurówki w najważniejszych i najtrudniejszych meczach? Ja liczę, że w końcu zespół zacznie grać samodzielnie, a Messi stanie się po prostu jednym z elementów zespołu, a nie najważniejszym ogniwem, bez którego nie można skonstruować żadnej akcji. W tym momencie messidependencja jest największym problemem naszego zespołu. Wystarczy trener z odpowiednią taktyką (Antymessi) i wtedy zawodnicy zaczynają kopać się po czołach.

Specjalnie wielkiej formy Messiego przed przerwa nie widziałem. Jeśli rywal był słabszy to on pokazywał sile. Ale tak naprawdę brak formy lub spadek jej zobaczyliśmy w meczu z Realem. Nie tylko zreszta. Taki reset może pomoc Messiemu i spółce wrócić do formy już chyba na przyszły sezon. No i wrócą Suarez i Dembele.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Messi zawsze miał przewagę nad resztą i to się nie zmieni.

Niech reszta teraz poniesie Messiego jak on ich rok w rok....

Skończy się na tym że zacznie się granie i Leo znów wszystkich zaskoczy jak to ma w zwyczaju i będzie błyszczeć jak zawszę , u niego wszystko jest możliwe . O Messiego martwiłbym się najmniej gorzej może wyglądać sytuacja z pozostałymi zawodnikami .

zaraz dzialacze fifa, uefa, laliga itd postanowia ze jednak moga grac bez minipresezonu, to sa przeciez fachowcy od podejmowania decyzji :D

Paradoksalnie, taki treningowy zastój całego świata jest dla Barcelony korzystny. Jeszcze przed przerwą dyspozycja fizyczna naszych zawodników była dramatyczna. Teraz cały świat równa do nas.

Beka. Messi potrzebuje odpoczynku od kilku sezonow. Od 17 roku zycia jest maksymalnie eksploatowany w klubie i i reprezentacji. Co rok liga +plus liga mistrzow kluczowe fazy +puchar krajowy kluczowe fazy. Z reprezentacją mistrzostwa swiata i kontynentu miedzy sezonami.
Przerwa sie przyda i dlatego ze odpocznie i dlatego ze zrobi sie glodny. W klubie musza to wykorzystać

Skoro Messi nie będzie w formie, to nie wyobrażam sobie kogokolwiek innego w lepszej.

ja to myślę ze w tym ogrodzie u siebie to ma cięższe treningi jak te za Valdka :D
Messi nawet jak nie miał formy w okresie styczeń-luty to i tak był najlepszy z naszych, dzięki niemu i Ter Stegenowi walczymy dzielnie o kolejne mistrzostwo Hiszpanii.