Media: Kto będzie mistrzem, jeśli LaLiga zostanie przerwana przez koronawirusa?

Maciej Łoś

11 marca 2020, 19:15

Cuatro, Sport, Cadena SER

44 komentarze

Fot. Getty Images

Epidemia koronawirusa może sprawić, że drużyny LaLigi nie będą mogły dokończyć sezonu. W takim przypadku władze ligi będą musiały wyłonić mistrza w  bezprecedensowy sposób. Według dwóch scenariuszy przedstawionych przez portal Cuatro mistrzem Hiszpanii zostanie Barcelona.

Panująca w Europie epidemia może w bezpośredni sposób przyczynić się do całkowitego paraliżu rozgrywek sportkowych na kontynencie. Co prawda na razie większość lig piłkarskich dalej rozgrywa swoje mecze, jednak nie można wykluczyć, że ostatecznie trzeba będzie zakończyć je przedwcześnie. Kto w takim przypadku zostanie mistrzem Hiszpanii?

Deportes Cuatro podaje dwa możliwe scenariusze. Według pierwszego z nich, mistrz zostanie wyłonionym biorąc pod uwagę wszystkie rozegrane do tej pory pełne kolejki. W takim przypadku mistrzem zostanie Barcelona Quique Setiena, a z ligi spadną Mallorca, Leganés i Espanyol. Drugi scenariusz zakłada, że pod uwagę zostanie wzięta tylko pierwsza runda gier. Po 19 kolejkach obecnego sezonu na pierwszym miejscu w tabeli była Barca, której trenerem był wtedy Ernesto Valverde. 

Według rozgłośni Cadena SER, RFEF chce zawiesić wszystkie rozgrywki piłkarskie w kraju.  Do tej pory odwołane zostały mecze drużyn amatorskich oraz ligi futsalowe kobiet i mężczyzn. Władze LaLigi nie planują na razie podejmować tego kroku, chyba że zmusi je do tego dekret rządu hiszpańskiego. Więcej na ten temat tutaj,

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No jak to, kurde, kto?! Oczywiście, że LIDER! Ha ha ha ha :))))))
« Powrót do wszystkich komentarzy