Marca: Atlético kontaktowało się z Ivanem Rakiticiem w sprawie letniego transferu

Dariusz Maruszczak

3 marca 2020, 21:30

Marca

31 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak donosi dziennik Marca, Atlético jest zainteresowane sprowadzeniem Ivana Rakiticia
  • Przedstawiciele klubu z Madrytu mieli spotkać się z Chorwatem po meczu z Liverpoolem
  • Barcelona będzie miała latem ostatnią szansę, aby zarobić na sprzedaży 32-latka

Według Marki Atlético planuje już kadrę na nowy sezon, a pośrednicy klubu po meczu z Liverpoolem spotkali się z Ivanem Rakiticiem, który ma być jednym z największych celów Rojiblancos. Drużyna z Madrytu od dawna interesuje się Chorwatem i latem znów może spróbować go pozyskać. Zdaniem dziennika podczas spotkania 32-latek miał przedstawić wysłannikom Atlético swoje warunki.

W tej operacji bardzo wiele będzie zależało od tego, czy Rakitić zdecyduje się na opuszczenie Barcelony. Chorwat przez długi czas bronił się przed odejściem z klubu, ale gdy Ernesto Valverde zmarginalizował jego rolę, zaczął głośno mówić o możliwości przeniesienia się do innego zespołu. Znaczenie może mieć więc to, jak często będzie na niego stawiał Quique Setien w końcówce sezonu. Obecnie wydaje się, że Rakitić nie miałby problemu z pozostaniem w Barcelonie. Mógłby wypełnić kontrakt, który obowiązuje do 2021 roku, a następnie przenieść się za darmo do innej drużyny i przy okazji jako wolny agent zgarnąć sowitą premię za podpisanie umowy.

Marca uważa, że dla Rakiticia bardzo ważne jest pozostanie w Hiszpanii. Chorwat miał nawet oglądać dom w miejscowości Boadille del Monte, znajdującej się niedaleko Madrytu. Przeniesienie się do Atlético mogłoby być dla Rakiticia ukoronowaniem kariery w Hiszpanii, stanowić szansę na regularną grę i dostarczać mu kolejnych wyzwań. Rojiblancos musieliby jednak zaproponować pomocnikowi odpowiednie warunki dotyczące długości trwania kontraktu i zarobków. Atlético musi ocenić, czy jest w stanie spełnić wymagania 32-latka, a także porozmawiać z Barceloną na temat ceny operacji. Katalończycy nie będą jednak mieli silnej pozycji negocjacyjnej, ponieważ w lecie będzie ostatni moment na zarobienie sensownych pieniędzy na Rakiticiu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wymiana Saul albo koke...
« Powrót do wszystkich komentarzy