Sport: Barcelona przygotowuje cztery transfery, żeby przebudować drużynę na ostatnie lata kariery Messiego

Dariusz Maruszczak

3 marca 2020, 11:45

Sport

215 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak donosi dziennik Sport, Barcelona planuje wzmocnić kadrę na czterech pozycjach
  • Klub chce stworzyć silny zespół, aby wykorzystać ostatnie lata kariery Leo Messiego
  • Barça zamierza również systematycznie odmładzać skład

Barcelona od dłuższego czasu wydaje się zdawać sobie sprawę, że potrzebuje wzmocnić kadrę, zwłaszcza na pozycjach, nad którymi pracuje zdecydowanie zbyt długo. Ostatni mecz na Bernabéu potwierdził, że sam Leo Messi nie wystarczy. Być może wpływ na to miał nie najlepszy dzień Argentyńczyka, ale nie można też bagatelizować wielkich problemów kadrowych, zwłaszcza po kontuzjach Luisa Suáreza i Ousmane'a Dembélé. Kapitan zespołu może czuć się sfrustrowany planowaniem kadry, w której zostało około 15-16 zawodników. Barça musi więc przeprowadzić kolejną ofensywę transferową nie tylko dlatego, żeby wzmocnić drużynę, ale także po to, aby przekonać Messiego, że na Camp Nou będzie tworzony projekt odpowiedni dla jego aspiracji. Duma Katalonii chce w pełni wykorzystać ostatnie lata swojego lidera.

Wzmocnienie obrony i ataku

Dlatego też zdaniem Sportu Barcelona przygotowuje się do przeprowadzenia czterech transferów. Klub celuje w sprowadzenie dwóch obrońców i dwóch napastników. Rozważane będzie również kupno pomocnika w zależności od innych posunięć na rynku. Barça nie zamierza jednak powtarzać błędów z ostatnich lat i sprowadzać piłkarzy specjalnie w celu wzmocnienia ławki rezerwowych.

Według Sportu Barcelona poszukuje środkowego obrońcy gwarantującego odpowiedni poziom. Celem ma być też sprowadzenie prawego obrońcy, ponieważ od czasów Daniego Alvesa są w klubie problemy na tej pozycji. Jeżeli chodzi o atak, Barça zamierza kupić skrzydłowego. Cel wydaje się jasny. Duma Katalonii zamierza wejść w operację związaną z powrotem Neymara, który znakomicie współpracował z Messim. Koszty takiej transakcji byłyby jednak ogromne, więc nie wiadomo, jak Barcelona mogłaby wygospodarować środki na Brazylijczyka i jeszcze kilka innych wzmocnień. Stałym celem Blaugrany jest też kupno środkowego napastnika, który mógłby odciążyć Luisa Suáreza, a w przyszłości go zastąpić. Najwięcej mówi się o Lautaro Martínezie. Transfer Argentyńczyka również byłby jednak bardzo kosztowny.

Odmłodzenie kadry

Sport podaje, że Barcelona musi nie tylko przebudować drużynę i stworzyć Messiemu odpowiednie warunki, otaczając go piłkarzami o wysokich umiejętnościach, ale też pamiętać o odmładzaniu kadry. Klub będzie więc szukać także młodszych graczy, którzy mają wiele lat kariery przed sobą, ale posiadają wystarczające doświadczenie, aby móc podjąć rywalizację w Barcelonie. Jednym z takich zawodników może być Ferran Torres. Mundo Deportivo informuje, że kontrakt 20-latka z Valencią wygasa w 2021 roku i piłkarz odrzucił już dwie oferty dotyczące jego przedłużenia. Barça mogłaby przeznaczyć na niego 35 milionów euro. Kataloński dziennik uważa, że w tej operacji znaczenie może mieć również to, że Torresa reprezentuje agencja Leaderbrock Sports, która doprowadziła do transferu Pedriego do Barcelony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A był do wzięcia ziyech.
« Powrót do wszystkich komentarzy