Martin Braithwaite był bliski zostania niespodziewanym bohaterem El Clásico

Dariusz Maruszczak

2 marca 2020, 18:20

Mundo Deportivo, Sport

48 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Wczorajsze El Clásico z pewnością będzie pamiętne dla Martina Braithwaite’a
  • Duńczyk mógł strzelić gola tuż po wejściu na murawę, ale po chwili miał udział przy bramce dla Realu
  • Piłkarz wyznał, że jego zdaniem wynik jest niesprawiedliwy

Braithwaite zanotował wczoraj swój drugi występ w barwach Barcelony. Duńczyk pojawił się na boisku w 69. minucie w miejsce Arturo Vidala. To posunięcie Quique Setiena mogło nawet okazać się decydujące dla losów El Clásico. Braithwaite po wygraniu pojedynku z Marcelo stanął bowiem przed szansą na strzelenie gola, ale jego uderzenie z dość ostrego kąta zablokował Thibaut Courtois.

Przy słabej drugiej połowie w wykonaniu Barcelony 28-latek wniósł powiew świeżości i dynamiki, ale ostatecznie nie został niespodziewanym bohaterem Blaugrany. Ponadto chwilę później przyczynił się do utraty gola. Złe ustawienie i krycie Braithwaite’a oraz brak komunikacji z Nélsonem Semedo i spóźniona asekuracja Gerarda Piqué spowodowały, że Vinicius miał całkowicie wolny korytarz do wbiegnięcia z piłką w pole karne, co przy dużej dozie szczęścia udało mu się wykorzystać. Braithwaite był o krok od być może największego osiągnięcia w karierze, ale mecz z Realem nie zakończył się dla niego pomyślnie.

Braithwaite udzielił krótkiej wypowiedzi dla Barça TV na temat El Clásico. – Wynik nie jest sprawiedliwy. Mieliśmy dziś okazje i nie jesteśmy obecnie zadowoleni, ale jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze i wrócimy, żeby odwrócić tę sytuację. To tylko punkt różnicy, wciąż zostało wiele meczów LaLigi przed nami. Jestem usatysfakcjonowany zaufaniem, jakim obdarza mnie trener.

Martin Braithwaite jest jak do tej pory jedynym piłkarzem Barcelony, który umieścił wpis w mediach społecznościowych po wczorajszym El Clásico. „Bycie świetnym zespołem polega na tym, żeby umieć się pozbierać. Mes que un club” – napisał na Twitterze Duńczyk.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Był!!! Powtarzam Był! !!

@Dominikpiqe Nie musisz powtarzać... Przeciez jest to napisane w nagłówku
« Powrót do wszystkich komentarzy