Un Toc de La Rambla #4: Decydujące El Clásico? [KONKURS]

Redakcja

29 lutego 2020, 12:00

7 komentarzy

W dzisiejszym Un Toc de La Rambla możecie posłuchać o naszych przewidywaniach na El Clásico i reperkusjach, jakie przyniósł ze sobą mecz z Napoli. Mamy też dla Was konkurs, w którym nagrodą główną jest oficjalna bluza treningowa FC Barcelony.

Co zrobić by wziąć w nim udział? Wysłuchajcie podcastu do końca, a dowiecie się wszystkiego ;)

Sponsorem nagrody głównej jest nasz oficjlany partner sklep Zgoda FC, który daje dla Użytkowników FCBarca.com 15% rabatu na cały asortyment FC Barcelony.

Zachęcamy do skomentowania podcastu, a także dzielenia się sugestiami dotyczącymi kolejnych odcinków. Pamiętajcie o używaniu hashtagu #utdlarambla w komentarzach pod tym artykułem, w La Rambla, na Twitterze i YouTube.

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał ;)

Prowadzący: Magdalena Rudnicka (Eoren)

Goście: Julia Cicha, Daniel Olbryś

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nagrajcie kamerą, na pewno macie tam miejsce, aby to zrobić.Źle się patrzy na tą grafikę. Staniecie się osobami bardziej rozpoznawalnymi :), a dodatkowo podniesiecie swoje kompetencje, nigdy nie wiadomo, czy w którym z was nie drzemie ukryty talent, może nawet na komentatora.... Pozdo.

Odnosząc się do dyskusji na temat stylu/sposobu gry Barcelony chciałbym zwrócić uwagę na rolę Messiego w dzisiejszej Barcelonie. Wszyscy wiemy, że Messi jest kluczowym piłkarzem Barcelony i jego odpowiednie wykorzystanie na boisku jest bardzo istotne. Za kadencji Guardioli, Messi funkcjonował jako fałszywa 9, później Luis Enrique znalazł dla niego miejsce bliżej prawej strony boiska, gdyż do klubu trafił Suarez, który zajął miejsce na środku ataku. Dzisiaj pozycja Messiego jest bardzo nieoczywista. Leo cofa się głęboko do rozegrania piłki, funkcjonuje bardziej jak pomocnik niż napastnik. Pytanie czy to dobrze dla drużyny. Często narzekamy na niską kreatywność naszej linii pomocy. Odnoszę wrażenie, że nasi pomocnicy są przyćmieni obecnością Messiego w tej strefie. Zauważmy, że w zasadzie każda akcja przechodzi przez Messiego. Po otrzymaniu piłki przez któregoś z naszych piłkarzy środka pola, zawsze pierwszą myślą w głowie jest zwrócenie uwagi czy gdzieś obok jest Messi i można mu podać piłkę. Jeśli jest, zawsze dostaje podanie. Algorytm zaszyty w głowie naszych pomocników działa tak, że dopiero jak nie ma możliwości zagrania do Leo, to wtedy szukamy innego planu na akcję. Ta zależność od Messiego jest tak wielka jak nigdy wcześniej. I ta rola Leo, nie uległa zmianie po odejściu Valverde i przyjściu Setiena. Liczyłem na to, że chcąc nieco ożywić kreatywność naszego środka pola, Setien zaleci Messiemu rzadsze tak głębokie schodzenie do rozegrania akcji, także po to aby nie brakowało go potem z przodu. Chciałbym częściej oglądać Leo startującego za plecy obrońców do podań od naszych pomocników. A przecież mamy piłkarzy, którzy potrafią tworzyć grę. Przede wszystkim Arthur i Frenkie de Jong ale nawet Busi potrafi uraczyć takimi prostopadłymi ciasteczkami dołem/górą za plecy rywala. Przykład to podanie do Semedo w Neapolu. Jestem ciekawy opinii na ten temat innych użytkowników. Czy wykorzystujemy tak genialnego zawodnika jak Leo optymalnie i czy jego rola na boisku jest najlepsza z punktu widzenia potrzeb drużyny?

Jak zwykle miło się słuchało ! i to się nazywa zbilansowana kadra, wypada @Aveiro, ale @juliacicha , @Eoren wraz z wchodzącym z ławki kolegą dalej robią świetną robotę ! :D

Magdalena, Ty smieszku ;-)

Szybkie shoty? To ładnie się tam wódka leje na tych waszych schadzkach.