Fernando Llorente: Napoli okazało Barcelonie zbyt duży szacunek

Radek Koc

27 lutego 2020, 17:00

Radio Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Fernando Llorente jest przekonany, że Napoli mogło się pokusić o wywalczenie lepszego wyniku w pierwszym meczu z Barceloną. Hiszpan wyraził też swój podziw dla Leo Messiego. 

- Mecz Napoli z Barceloną? To jeden z tych wielkich wieczorów w Lidze Mistrzów. Każdy piłkarz chciałby być na boisku i cieszyć się tą atmosferą od wewnątrz. Mnie jednak przyszło oglądać ten mecz z wysokości trybun. W mojej opinii Napoli zaprezentowało się z bardzo dobrej strony. Wyszliśmy na prowadzenie dzięki pięknej bramce Mertensa. Być może potem okazaliśmy Barcelonie zbyt duży szacunek. Mogliśmy jej wyrządzić znacznie większą krzywdę i pokazać naszą siłę. Pojedziemy do Barcelony, aby nastraszyć gospodarzy. 

- Barcelona zdominowała grę, ponieważ Napoli jej na to pozwoliło. Moi koledzy starali się dusić rywala agresywnym pressingiem. Barça dominowała, ale robiła to bez żadnej głębi. Nie tworzyła zagrożenia. W drugiej połowie zagapiliśmy się w jednej akcji i straciliśmy bramkę. Nie można jednak powiedzieć, że Barça zagrażała naszemu bramkarzowi. 

- Co można powiedzieć o Messim? Nawet w swoim najgorszym dniu jest najlepszym zawodnikiem na boisku. To niesamowity piłkarz, który już wielu lat cieszy nas swoją grą. Dzień, w którym zakończy karierę, będzie bardzo smutny. 

- Czy miałem ostatnio możliwość gry u boku Messiego? Nie mogę powiedzieć zbyt wiele na ten temat, ponieważ później trafię na pierwsze strony gazet. Kto by nie chciał grać razem z Messim?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

no i cyk już u Gattuso nie zagrasz :)

Przyjadą nas nastraszyc na Camp Nou? Od straszenia to są duchy XD

niezgrabne - nie można okazać zbyt dużego szacunku. Można zagrać zbyt bojaźliwie, można zbyt głęboko się cofnąć, można nie wykorzystać własnych autów, ale szacunek jest z gatunku słów absolutnie pozytywnych i nie można go "przedawkować"

Jakby wyszli z autobusu to i dla Barcy lepiej.

Ładnie obrane słowa mówiące o błędzie taktycznym Gattuso

Szacunek... to teraz tak się nazywa bronienie całą drużyną na 30 metrze.