Antoine Griezmann: Musimy pracować nad szukaniem wolnej przestrzeni na boisku

25 lutego 2020, 23:16

Marca

30 komentarzy

Antoine Griezmann udzielił wypowiedzi dla mediów po remisie z Napoli w Lidze Mistrzów.

Wynik: Chcieliśmy wygrać, po to tu przyjechaliśmy, ale nie udało się. Na początku było nam trudno odnaleźć wolne miejsce. Myślę, że w pierwszej połowie nie strzeliliśmy nawet na bramkę. Potem skorzystaliśmy na zmęczeniu rywali.

Szukanie przestrzeni: Trzeba nad tym popracować. To ja muszę to robić. W pierwszej połowie nie robiłem tego zbyt często, w drugiej mieliśmy już więcej opcji.

Rewanż: Teraz zagramy u siebie, będzie inaczej. Będziemy mieli więcej miejsca i większe boisko. Idziemy mecz za meczem. Przed nami długa droga.

El Clásico: Wiemy, że to ważny tydzień. Mamy się dobrze, jesteśmy skupieni. Musimy odpocząć i przygotować się do spotkania z Realem.

wujek Google podaje wymiary San Paolo 110x68 a Camp Nou 105x68... gdzie bedzie miał to większe boisko?

Ty sie chlopie naucz wreszcie kiwac bo przyjac pilke i oddac z powrotem to nawet Andre Gomes potrafil... poza bramka kompletnie niewidoczny w ataku

Wczoraj ładna bramka ale jeszcze dużo do poprawy. Plus jego gry jest na pewno walecznosc .

Antoine, nawet debil wie, że jak się spacerkiem wchodzi na połowę przeciwnika, a potem monotonnie klepie sie piłkę w poprzek boiska na 40 metrze przed bramką rywala, pozwalając wszystkim zawodnikom drużyny przeciwnej ustawić się przed sobą, w strefie obronnej, to jest potem tak ciasno na tych 40-stu metrach, że znalezienie wolnej przestrzeni nie jest takie łatwe jak przy dynamicznym wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, kiedy to zostawia się część zawodników drużyny przeciwnej za plecami.
Spójrz na bramki, jakie zdobył wczoraj Bayern, to zrozumiesz w jaki sposób grać, żeby napastnikom łatwo było łatwo znajdować wolne przestrzenie w trakcie ataków.

Bramka Grieza na wyjeździe jest naszym wybawieniem, dobre spotkanie w jego wykonaniu do tego harował w obronie

Całe szczęście że Napoli spuchło

Często Ci dziennikarze rozmawiają z Antkiem

Gratulacje dla Griezmanna za ten mecz nie tylko ze względu na gola ale również za to jak harował na boisku . Gdy mecz jest na styku tak jak to było tym razem takiej rzeczy jak pressing , gra w obronie , asekuracja to kluczowe sprawy .

El clasico sie zbliza ,, fajnie będize jak real przegra z city w LM i w el clasico , plus ich ostatnia porażka z levante to bedize 3 mecze przegrane pod rząd, piknieeeeee

Ruch, ruch, ruch. W pierwszej polowie jak sie przykleili do pozycji tak amen. Pomocnicy nie cofali się po pilke, napastnicy w przedzie schowani za przeciwnikiem. Przy takiej obronie to jak cos miało wyjść. Piłki grane wszystko na kilka kontaktów. To skąd te przestrzenie mają być? Po podaniu piłki do kolegi prawie nikt nie szukal sobie pozycji do piłki zwrotnej tak, żeby jeszzce zyskac troche metrów. Podanie od A do B i od B do A, przy czym i A i B stoją na tych samych pozycjach. Co to ku..a jest? Jak w takim gąszczu można coś zrobić grając tak statycznie, często jeszcze na kilka kontaktów. Pomocnicy pochowani, więc obroncy probowali rozgrywać, albo grali w szerz boiska w obronie. Umtiti miał słać otwierające podania? Fakt próbował to robić to plus dla niego, ale sporo nie grał.

W ogóle dziwię się Napoli że w 2 polowie wyszli tak wysoko. Wystarczyło zagrać to samo co w 1 połowie. Chyba, że im nie wypadało grać u siebie tak całego meczu

De Bruyne w tym sezonie Premier League juz ma8 bramek, 16 asyst. Szatan.

Potrzeba dobrego lewego skrzydłowego co by tu mówić więcej. Griezmann to typowy ŚPO.

Pomocnicy mało wykorzystują ruch do piłki Griezmanna. Bo widać że chce dostać piłkę ale nie może się jej doczekać. Przez większość meczu piłka była podawana po obwodzie. Jeden ruch Semedo stworzył sytuację po której padła bramka. Na stojąco meczu nikt jeszcze nie wygrał.

Pod względem taktycznym Antrk jest kozak, jednak widać ze coś jeszcze na nim ciąży i zdarza mu się często głupio gubić piłkę lub mocno pudłować. Mam wrażenie ze kiki fajnie to ułoży.

Wielokrotnie w pierwszej połowie wychodził na pozycję za plecy obrońców ale nasza pomoc to jakiś dramat. De Jong po dzisiejszym meczu kolejny powinien zacząć na ławce.

Griezman to nie jest typowa 9, atakuje zwykle wbiegajac z pola, Messi cofa się i rozgrywa akcje gdzieś na wysokości 30m, nie mamy żadnego zdrowego lewo skrzydłowego i z przymusu gra tam Vidal, czego ludzie oczekujecie? Potrzebujemy prawdziwej 9 na szpicy, która będzie trzymała samą swoją pozycja stoperów przeciwnika i skrzydłowego który zrobi przewagę na skrzydle. Bez tego nasza gra wygląda tak a nie inaczej, my po prostu mamy mało opcji w ataku i rywale nas bardzo dobrze neutralizują. Uważam że biorąc pod uwagę nasz potencjał kadrowy na takim poziomie jak LM to zagraliśmy dobre zawody. Napoli tak zagęściło środek pola że naprawdę ciężko było tam coś przepchnąć a niestety aktualnie możemy atakować albo środkiem albo liczyć na to że obrońca rywali się potknie i jakimś cudem nasi boczni obrońcy coś tam urwą.

Najlepsze jest to, że Griezmann dalej nie gra tego co potrafi, ale od przyjścia Setiena przynajmniej strzela, a to najwazniejsze czego od niego oczekujemy.

"Będziemy mieli więcej miejsca i większe boisko." - ktoś mu powie, że przepisy ujednoliciły wielkość boisk ? :)

Akurat Griezman robił ruchy, może nie jakieś skomplikowane, ale dynamiczne do przodu, a reszta to dramat.

Nie wiem nad czym tutaj pracować. Chyba nad pamięcią bo to się ruszać trzeba na boisku a nie czekać aż Leo wszystkich przedrybluje. Braithwaite w pierwszym meczu ładnie wam pokazał co to znaczy "pokazywać się do gry".