Jaume Roures: Wiem, że to Barcelona stoi za tymi kontami, i podejmę działania prawne

Radek Koc

18 lutego 2020, 19:35

RAC1

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Przedsiębiorca Jaume Roures jest jedną z pokrzywdzonych osób, które zostały zaatakowane za pośrednictwem kont w mediach społecznościowych, stworzonych przez firmę I3 Ventures. Biznesmen zapowiedział, że będzie dochodzić swoich praw na drodze sądowej. 

Skandal związany z kontami stworzonymi przez I3 Ventures: Jako socio Barcelony odczuwam wstyd, że zarząd jest zdolny do robienia takich rzeczy. Myślałem, że takie historie były typowe dla ściekowych miejsc. Nie sądziłem, że taki klub jak Barcelona może wydawać pieniądze socios i przeznaczać je na niszczenie wizerunku ludzi z bliższego czy dalszego otoczenia. Teraz jestem pewny, że to właśnie Barça stoi za tymi kontami. Widziałem część dokumentacji, która potwierdza te wszystkie doniesienia. Oficjalny komunikat wydany przez Barcelonę niczego nie rozwiąże. Mamy zamiar pociągnąć tych ludzi do odpowiedzialności karnej. Nie chodzi tylko o zniesławienie czy manipulacje. Tutaj chodzi również o nieuczciwe administrowanie klubowymi środkami pieniężnymi. Milion euro to nie jest żadna drobnostka. To wiele karnetów wykupionych przez socios i wiele innych rzeczy, które muszą się złożyć na to, aby te pieniądze zostały potem wydane w taki sposób. 

Czynności prawne: Oczywiście, że podejmiemy takie działania. Jest wiele osób, które powinny zareagować wobec pojawienia się informacji tego typu. 

Sprawa darowizny na rzecz parku tematycznego Messiego: Chcę wyjaśnić, że nie przekazaliśmy żadnej darowizny ani Messiemu, ani jego fundacji. Otrzymaliśmy od pewnej chińskiej firmy zlecenie na wykonanie muzeum, swego rodzaju parku tematycznego Messiego. Tylko tyle. To nie ma nic wspólnego z darowiznami pieniężnymi. Nie mam żadnego wpływu na to, co powie lub co zrobi Leo Messi. Strzelają do wszystkich, bez wyjątku. 

Ekonomia Barcelony: Nikt tak naprawdę nie wie, jak wielkie jest zadłużenie FC Barcelony, i nie ma żadnej kontroli nad ekonomią klubu. Jeśli tę sprawę odkryto po dwóch latach, to o jakich rzeczach jeszcze nie wiemy? 

Milion euro zapłaty dla firmy I3 Ventures: Jest czymś ewidentnym, że w Barcelonie doszło do niegospodarnego zarządzania pieniędzmi, które nie należą do tych, którzy ich użyli. Na dodatek te pieniądze zostały wykorzystane dla własnej korzyści. Pieniądze nie zostały schowane do kieszeni. Zostały natomiast użyte na zasadzie: "Ja jestem ten piękny, a cała masa innych osób jest bardzo brzydka i zła". Takie są fakty. Ci ludzie nie bronią klubu, dla którego pracują. To nie jest tak, że wydali milio euro na obronę przez nie wiadomo kim. To milion euro należący do klubu, który został użyty dla celów prywatnych. Tutaj chodzi o bronienie interesów Bartomeu i czterech osób więcej.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma się co dziwić, że już w ubiegłym roku z tego tonącego statku pod nazwą "FC Barcelona" uciekło 2 wiceprezydentów i 4 dyrektorów. Myślę, że ich przesłuchania mogłyby wiele powiedzieć na temat niegospodarności w klubie, różnego rodzaju przekrętów, a być może prania brudnych pieniędzy.
A swoją drogą należy dziwić się cierpliwości socios, którzy chyba widzą, że statek się topi przynajmniej od 3-4 lat.
Socios brać się za taczki

Panie Bartomeu co tu sie odpier@ala?

To musi być fantastyczne uczucie gdy dowiadujesz się że pieniądze które wpłacasz do kasy klubu, kilka osób wykorzystuje by cię kompromitować, tym ciekawiej jeśli prowadzisz jakieś biznesy.

Aż strach się właśnie bać co tam jeszcze wyjdzie w "praniu".. Bo na pewno coś jest, ale o tym nie wiemy.

Muszą napierać i nie zostawić tego tematu. Ważne też będzie jak kibice na CN to odbiorą. Tylko mocna krytyka i podjęcie działań prawnych może sprawić, że dojdzie do przedterminowych wyborów czego chyba pragnie większość kibiców.

Ilu tu obrońców Bartomeu było. Z pewnością nadal jest ich mnóstwo.

Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę po stronie kogoś kto podejmuje działania prawne przeciwko Barcelonie. Dzięki Bartomeu!