Bartomeu: Nie mam żadnych wątpliwości, że Barcelona nigdy nie zleciła żadnej usługi, aby kogokolwiek zdyskredytować

Dariusz Maruszczak

18 lutego 2020, 15:00

AS

56 komentarzy

Fot. Getty Images

Josep Maria Bartomeu pojawił się dziś na gali związanej z nagrodami dziennikarskimi i przy tej okazji wygłosił przemówienie na temat ostatnich wydarzeń.

– W temacie mediów społecznościowych chcę, żeby dla socios wszystko było jasne. Nie ma wątpliwości, że Barcelona nigdy nie zleciła żadnej firmie dyskredytowania żadnego piłkarza, byłego zawodnika, polityka, prezydenta czy byłego prezydenta. To nieprawda. Jeżeli to będzie konieczne, będziemy się bronić przed tymi, którzy nas atakują. Barcelona nikomu nie zleciła dyskredytowania kogokolwiek – powiedział Bartomeu.

Prezydent klubu ujawnił też, że podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu z firmą I3 Ventures. – To prawda, że Barcelona pod koniec 2017 roku zlecila jednej firmie usługi w zakresie monitorowania różnych obszarów klubu w mediach społecznościowych, jak większość podmiotów i korporacji w tym sektorze. Jednak po tym, gdy zostało potwierdzone, że jedno z kont powiązanych z tą firmą prezentuje nieodpowiednie komentarze w stosunku do osób związanych z naszą organizacją, dziś rano poleciliśmy rozwiązanie z nią kontraktu.

– Na pytanie, czy zleciliśmy monitorowanie mediów społecznościowych, odpowiedź brzmi tak. I nadal będziemy to robić. Obowiązkiem klubu jest wiedzieć, co się dzieje i o czym się mówi na całym świecie, zawsze w celu chronienia Barçy. Na pytanie, czy zlecaliśmy dyskredytowanie osób, odpowiedź brzmi nie i będziemy ścigać tych, którzy nas o to oskarżają. Będziemy się bronić, tak jak w przypadku Paulinho, gdy oskarżono nas o korupcję, a sąd przyznał nam rację i musiano to sprostować. W przypadku szpiegostwa również udowodniliśmy, że mamy rację. Dlatego robimy to wszystko ze spokojem i odpowiedzialnością.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy ktoś jeszcze ufa tej kłamliwej mordzie?

Kończ waść wstydu oszczędź

Bartek Out !!!!!!!!!! Nie inaczej

Dlaczego dopiero teraz rozwiązano umowę z tą firmą, jeśli komentarze pojawiały się już od jakiegoś czasu? Dlaczego Barto jest tak bardzo oszczędny jeśli chodzi o działania przeciw tym, którzy podobno szkodzą Barcelonie? Dlaczego nie pada sformułowanie " droga sądowa". " Będziemy ścigać, będziemy bronić" - to nie ma żadnej mocy. Bardzo enigmatycznie brzmi jego wypowiedź w sprawie ew. obrony interesów klubu, mało zdecydowanie, jak na taki smrod. Oczekiwałbym jasnej deklaracji : wstępujemy natychmiast na drogę sądową. Poza tym, to chyba nikt nie liczy, że facet oficjalnie przyzna się, że narobił bałaganu.

Przy przebudowie Camo Nou powinni zburzyć biurowiec w godzinach pracy

Obłuda jak w polskim sejmie

Bartomeu powinien siedziec z a walki z Rosselem

Oczywiście Panie Prezesie. Nie jest możliwe, żeby zrobiła to instytucja. Tylko człowiek z tej instytucji ja reprezentujący.

Transfer Paulinho - My go kupujemy a Bartek dostaje kontrakt wart 100 miliardow miliardow na budowe czegos tam w Chinach o ktory rywalizowal z Florkiem.
Moze i sad nic mu nie udowodnil,ale ludzie nie sa idiotami i to nie epoka kamienia lupanego zeby nie widziec tam powiazania.

Myślałem że jeszcze długo będziemy się bujać z tym pseudo prezesem i jego specjalistami od transferow a tu taki kwiatek - możliwy scenariusz że ich wywiozą na taczkach .

Może ten cały szum przez Madryt bo chcą w końcu mistrzostwo zdobyć,a Barca cały czas idzie z nimi łeb w łeb,a wiadomo czym większy syf u nas tym większy spokój u białych co lepiej wpływa na drużynę takie moje zdanie na ten temat.

po pierwsze: A co masz powiedzieć...
po drugie: nikt nie jest winny dopóki winy mu się nie udowodni.

Ogólnie ludzie są łatwo wierni, a raczej ciągle pragną sensacji. Na zdrową logikę trzeba być nie złym idiotą a nawet wielkim samobójcą , żeby zlecić "takie roboty" firmom zewnętrznym. W dzisiejszych czasach bardzo szybko można wykrywać kto by to zrobił. Nie chce mi się wierzyć, że w zarządzie są sami idioci. Przecież tam znajdują się nieprzypadkowi ludzie. Taka potężna organizacja o zasięgu światowym o takiej renomie nie może pozwolić na takie "wpadki". Dla mnie sprawa jest śmierdząca. Przypomnijcie sobie jakie afery były w wyborach prezydenckich w USA, we Francji czy innych krajach w ostatnim czasie. Było wiele poszlak świadczących o działaniach osób trzecich. W tym przypadku coś mi się wydaje, że mamy do czynienia z czymś podobnym. Nie myślicie, że to może być robotą pewnego kręgu, któremu jest w interesie rozbić Barcelonę od wewnątrz? Bo Barcelona póki co jest poza ich zasięgiem sportowym.

Może i mówi prawdę, ale on i tak zrobił bardzo wiele złego dla Barcelony i powinien odejść jak najszybciej.

Liczę na powiew tysięcy białych chusteczek w stronę Bartomeu na najbliższym meczu na Camp Nou "za całokształt jego rządów"

To że zarząd jest nieudolny w swoich działaniach, brak im jasno określonego planu działania to wiadomo nie od dziś, bardziej niepokoi mnie, że w ostatnim czasie jest straszna nagonka w mediach społecznościowych na całą strukturę Fc Barcelony. Troszkę to wygląda jakby komuś to było na rękę. Trzeba bronić dobrego imienia, ale robią to trochę tak nieudolnie. Są na cenzurowanym więc teraz będą wytykać im najmniejsze pomyłki, będą patrzeć na rączki. A wybory dopiero się zbliżają i wydaje mi się że jeszcze jakaś przynajmniej jedna petarda w ich stronę poleci.

Ja mu wierzę. To nasz prezydent, czemu go nie wspieracie chorągiewki? Wieczna krytyka, zero wsparcia dla klubu... Zmiana prezydenta nie gwarantuje sukcesów.

Nie wypowiadaj się jako Barcelona bo nie jesteś godzien kłamco.

Przyssał się jak pijawka do klubu i nie zamierza sam odejść ze stanowiska prezydenta. Szkoda, już dawno powinien wylecieć.

Ja za to nie mam wątpliwości że Twój czas dawno minął

Tusk + Morawiecki = J.M. Batomeu

Oho. Ladna poprawna politycznie wypowiedz. Czapki z glow, zarqz mu uwierzę
Trzymajmy sie faktow ktore mamy. Współpracowali z ta firma, teraz rozwiązali kontrakt po rewelacjach w mediach. Pytanie kto tej firmie zlecil zadanie hejtowania klubu. Bartomeu zamiast sie bronic powinien starac sie to wyjaśnić.bo w najlepszym dla niego przypadku wychodzi tylko na blazna który zleca odpowiedzialne zadania dla kiepskich firm i media musza go wyręczać w weryfikwcji co to za firma.

Wypowiedz w stylu"cmoknijta mnie w pompe bo nic na mnie nie znajdziecie".
Poza tym Bartomeu nie wypowiada sie w swoim imieniu czy zarzadu tylko szeroko pojetego "klub FC Barcelona" zgrabnie łącząc siebie i Barce. Co razi w oczy

Jakoś akurat wydaje mi się, że mówi prawdę nie dlatego że tak powiedział bo wiadomo że, by tak powiedzial nawet jakby nie było prawdą. Chodzi mi o to, że bezsensu barcelona miałoby obrażać w komentarzach Messiego i pigue. Co by bartomeu zyskał? Więcej by stracił. Jedynie wiadomo bartomeu zyskalby na negatywnych komentarzach na temat starych prezydentów i możliwych nowych prezydentów . Ja bym poczekał aż sąd zdecyduje mimo że dziada i zarządu nie lubię

"Jeżeli to będzie konieczne, będziemy się bronić" czyli on nie widzi na razie konieczności wyjaśniania tych informacji?

Równie dobrze może mówić prawdę i ktoś chce go pogrążyć :) jest wiele osób którym zależy na wcześniejszych wyborach i zaczyna się kopanie dołków. Pomijając jego wcześniejsze działania to trzeba spojrzeć na to z drugiej strony. A i tak się nigdy nie dowiemy jaka jest prawda :)

Trzeba wstrzymać się od komentowania do zakończenia sprawy aż wszystko będzie klarowne.

Bo to ty dyskredytujesz Barcelonę swoją obecnością tutaj.

Zejdź nam w końcu z oczu

Akysz ! siło nieczysta bo psami poszczuję