Víctor Font: Jeśli potwierdzi się, że odpowiedzialność spoczywa na klubie, należy zorganizować przedterminowe wybory

Dariusz Maruszczak

18 lutego 2020, 11:20

Cadena SER

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Kandydat na prezydenta FC Barcelony Víctor Font w programie „El Larguero” rozgłośni Cadena SER udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat potencjalnej dymisji obecnych władz katalońskiego klubu w związku z kolejną aferą.

Cadena SER: Jesteś zaskoczony informacjami podanymi przez nas wczoraj?

Víctor Font: Cóż, tak, przede wszystkim po poznaniu szczegółów tego wszystkiego. Od kilku tygodni jesteśmy trochę poruszeni tym, co dzieje się wokół Barcelony. Mieliśmy świadomość albo przeczuwaliśmy, że coś zostało zorganizowane, ponieważ widzieliśmy dziwne rzeczy. Zaskoczyło nas jednak, że jest to tak poważny temat, przede wszystkim ze względu na dowody, które zostały ujawnione.

Nie wiedziałeś, ale podejrzewałeś coś?

Pojawiały się osoby, które krytykowały, a wszystkie robiły to z takim samym przesłaniem. To było co najmniej zaskakujące.

Zaskoczyło cię, że jedną z osób, które były krytykowane, jesteś ty?

Zaskoczyło mnie to, ponieważ pracujemy nad projektem na przyszłość, nie mamy żadnych relacji finansowych z nikim rządzącym obecnie, nie jesteśmy częścią wojny w klubie, jesteśmy poza tym otoczeniem. Byłem bardzo zaskoczony, o ile to zostanie potwierdzone, że wykorzystywało się pieniądze klubu, pieniądze socios, żeby atakować. Nie pracujemy nad projektem, który byłby przeciwny komukolwiek, tylko zamierzamy przygotować się na zmierzenie się z przyszłymi wyzwaniami, których będzie bardzo wiele w najbliższych dziesięciu latach.

Zamierzasz pozwać klub po tych informacjach?

Obecnie nie mamy jasnej odpowiedzi, co zrobimy, ponieważ to pojawiło się dziś i powiedziałbym, że jesteśmy bardzo uważni na to, co się dzieje. Opublikowaliśmy już komunikat, w którym poprosiliśmy o transparentność. Nie rozumiem, że przy informacji o takiej wadze nie zamyka się tematu. Uważam, że klub i prezydent powinni zwołać konferencję prasową, żeby udzielić wszelkich wyjaśnień. Będziemy uważni. Nie chcemy i nie lubimy udawać się na drogę sądową, ale będziemy ze zdecydowaniem bronić interesów klubu.

Uważasz, że Bartomeu powinien podać się do dymisji i zwołać przedterminowe wybory?

Jeśli potwierdzi się, że jest on za to ostatecznie odpowiedzialny, powinien wziąć za to odpowiedzialność. Jesteśmy zwolennikami stabilizacji instytucjonalnej, ale w obliczu tak poważnych zarzutów, które doprowadzają klub do moralnego bankructwa, byłoby to zasadne. O wyborach powinni zadecydować socios, którzy powinni przejąć kontrolę.

Najzdrowszą rzeczą byłyby teraz przedterminowe wybory?

Futbol to szalony świat, oparty na wynikach, ale wszyscy musimy promować pokój i stabilność. Jeśli potwierdzi się, że odpowiedzialność spoczywa na zarządzie klubu, powinno się zwołać przedterminowe wybory. Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach zarząd udowodnił, że nie ma projektu ani wizji przyszłości. Wszystkie epizody związane ze zmianą trenera czy tematem znalezienie zastępcy Suáreza pokazały nam, że nie ma projektu.

Czy gdyby Víctor Font został prezydentem, Xavi byłby trenerem?

Myślę, że Xavi będzie trenerem niezależnie od tego, kto będzie rządził. Pracujemy z ideą, że będzie fundamentalną częścią projektu na następne dziesięć lat, niezależnie od tego, czy będzie trenerem, czy też nie. Nie mam zgody Xaviego na to, że będzie trenerem, ale powinniśmy stworzyć warunki do prowadzenia lub współprowadzenia projektu sportowego.

Sprowadziłbyś Neymara?

W naszym modelu prezydent nie będzie decydował, kogo sprowadzić, a kogo nie. Zostałoby to w rękach dyrekcji sportowej. Uważam jednak, że klub nie może sobie na to pozwolić pod względem instytucjonalnym i finansowym.

Czy martwisz się, że Messi może odejść?

Nie, ponieważ, jest takim samym culé jak ja. Dlatego mam wrażenie, że nie zamierza odejść. Poza tym chce znów wygrać Ligę Mistrzów, a my chcemy stworzyć mu do tego odpowiednie warunki. Uważam, że zakończy karierę w Barcelonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ziomek nie chcesz Neymara?? A kopa w du** chcesz!?;)

Font nie sprowadzi Neymara i uważam to za minus. No chyba że Mbappe to byłoby jeszcze lepiej

no alleluja, w koncu

Może Font maczał w tym palce . Dla Niego to na rękę, bo będzie można wnioskować o przedwczesne wybory . Może to jest jego zagrywka, aby pogrążyć Bartomeu . Niczego się nie dowiemy nigdy . Ten klub zaczyna stawać się zwykłą mafia, a hasło -„Mes Que Un Club” traci na znaczeniu pod wieloma formami już . Jest mi bardzo wstyd i żal, bo inne kluby jak to widzą, to nawet się z Nas nie śmieją a współczują takiej prezesury .

Zarząd ładnie się zblaznil tak kłamiąc

Font, proszę uratuj mój ukochany klub.

Bartomeu i tak powie, ze jest dumny bo dzieki takim aferom jestesmy liderem klikalnosci w internecie!
P.S. nie osadzajcie za szybko- pamiętajcie, ze wybory sie zblizaja wiec bedzie kopanie dolkow.
Inna sprawa jest to ze zarowno Barto jak i kazdy jego sługus z zarzadu powinni byc juz dawno usunieci z klubu!!!

Panie Font, zapraszamy na front. Bartomeu już się nie wygrzebie z tego.

Mnie zastanawia tylko jedno. Jeski Bartomeu twierdzi ze o niczym nie wiedzial i to nie jego robota to kto za to odpowiada? Kto to zlecil tej firmie?

Jesli tego sie nie dowiemy to albo firma dzialala na wlasna reke co jest smieszne skoro miala umowe z klubem na zupelnie inne zadania albo po prostu Bartomeu za to odpowiada ale da im w lape zeby go nie sprzedali.

Domyslam ze zadnych oficjalnych dokumentow nie ma, tu albo firma go sprzeda albo nie. Dostana kase to beda cicho bo po co maja go jeszcse umoczyc? Nie zarobia na tym i nic nie zyskaja.

W gre wchodzi również szantaz, Bartomeu moze byc przez tych ludzo szantazowany jesli posiadaja dowody do własnego użytku których zaden sad sila nie zdobędzie jesli Ci ludzie nie zechca im go pokazać.

No coz, zobaczymy jak sie sprawy dalej potocza. Dlacaefo klub wczoraj wydal oficjalny komunikat od razu sie tlumaczac? Powinni byc zdziwieni tymi rewelacjami i poczekac na konkrety zamiast robic taka szopke. Zle to dla obecnrgo zarzadu wyglada, bardzo zle.

Zapewne okaze sie ze zleci to anonimowy imwestor a pieniadze na ten cel. plynely z konta na malibu.

Ja się boję tylko tego że nowy prezydent jak zobaczy finanse to się za głowę złapie..

Jeśli atakowali naszych piłkarzy i legendy tego klubu to każdy z osobna powinien im wytoczyc za te działania procesy w sądzie. Skoncza wtedy jak Rossel tylko bez happy endu.

Nie wiem czy on będzie wybawcą Barcelony, ale na pewno Bartomeu skompromitował i zdestabilizował klub na każdej płaszczyźnie i musi w końcu odejść w zapomnienie. A Barcelona potrzebuje nowego początku, budowania od podstaw swojej pozycji na rynku europejskim, powrotu do fundamentów i chociaż kilku lat spokoju na rozwój.

W tym roku bardziej niż z ligi mistrzów ucieszyłbym się gdyby Font został nowym prezydentem

No czas najwyższy oziemble podziękować obecnym władzom bo ich projekt już dawno się wypalił...
Nie dość że nie mają pomysłu na klub to jeszcze kompromitują nas na arenie międzynarodowej.
Są po prostu szkodnikami.

no przynajmniej gada konkretnie niz Laporta. Ma u mnie chlop plusa

"W naszym modelu prezydent nie będzie decydował, kogo sprowadzić, a kogo nie. Zostałoby to w rękach dyrekcji sportowej."

Kluczowa różnica między nim a Sandromeu.