RAC1: Barcelona negocjuje sprowadzenie Martina Braithwaite’a [Aktualizacja 22:09]

Dariusz Maruszczak

17 lutego 2020, 21:51

RAC1, ESPN, Marca, AS, Sport

128 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś rano Mundo Deportivo poinformowało, że Barcelona jest zainteresowana sprowadzeniem Martina Braithwaite’a. Z kolei rozgłośnia RAC1 idzie o krok dalej i podaje, że Barça już negocjuje warunki umowy Duńczyka.

Według tych doniesień agent piłkarza Ali Dursun jest już w stolicy Katalonii, aby ustalić ewentualne warunki kontraktu, jeżeli to właśnie 28-latek zostanie wybrany przez Barcelonę. Wcale nie jest to jednak pewne ze względu na wysoką cenę Duńczyka. Ponadto warto dodać, że Dursun jest również przedstawicielem Frenkiego de Jonga, wiec jego obecność wcale nie musi być koniecznie związana z negocjacjami w sprawie Braithwaite’a. Dziennik Sport podawał też wcześniej, że Leganés nie otrzymało żadnej wiadomość od Blaugrany lub otoczenia Duńczyka w sprawie ewentualnej operacji.

Zdaniem katalońskiej gazety Los Pepineros nie będą skłonni negocjować transferu jednego ze swoich najlepszych piłkarzy. Tym bardziej, że Leganés walczy o utrzymanie i ma na koncie najmniej bramek w LaLidze (18), a zimą klub opuścił inny napastnik Youssef En-Nesyri. Wypożyczenie nie wchodzi więc w grę, a Barça mogłaby kupić Braithwaite’a tylko poprzez opłacenie jego klauzuli odejścia, która wynosi około 18-20 milionów euro. Moi Llorens z ESPN również podaje, że Barcelona jest na poważnie zainteresowana Duńczykiem, a w klubie trwa debata, czy sprowadzić właśnie tego gracza jako zastępcę Ousmane'a Dembélé.

Według ASa i Marki Barcelona nie chce dłużej niż do wtorku zwlekać z decyzją o sprowadzeniu napastnika. Jak informuje drugi z wymienionych dzienników, jeżeli Barça nie zdecyduje się na Braithwaite’a, będzie mogła spróbować kupić Ángela, którego klauzula odejścia wynosi 10 milionów euro, a Getafe może być nawet skłonne do negocjacji.

Aktualizacja

22:09 Sport informuje, że Barcelona postanowiła zapłacić klauzulę Braithwaite'a w wysokości 18 milionów euro, aby jak najszybciej sprowadzić zastępstwo za Dembele. Operacja może zostać sfinalizowana we wtorek lub w środę, a jeżeli agent Duńczyka dojdzie do porozumienia z Blaugraną, 28-latek podpisze kontrakt do 2023 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

18mln za tak dobrego gracza to jak promocja. Mam nadzieję, że już na klasyk wyjdzie tridente: Messi - Brairthwegiht - Griezmann. M-B-G.

@Brosik Kapitalny zawodnik, który nie poradził sobie w II lidze angielskiej xD Promocja taka, że aż żal nie skorzystać.

@Uukasz_93 Ale zobacz kim był otoczony w tej drugiej lidze angielskiej. Tutaj piłki będą mu dogrywali najlepsi (Rakitić, Roberto, Semedo, Arthur, Fatty)

@Uukasz_93 Chłopie - II liga angielska to nie futbol tylko rzeźnia Tam nawet Messi by sobie nie poradził

@Brosik Fatty? Grubasek?
« Powrót do wszystkich komentarzy