Media: Barcelona otrzymała zgodę na sprowadzenie piłkarza poza okienkiem transferowym

Dariusz Maruszczak

17 lutego 2020, 11:46

Sport, Mundo Deportivo

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donoszą hiszpańskie media, Barcelona otrzymała zgodę od LaLigi i Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskej (RFEF) na sprowadzenie piłkarza poza okienkiem transferowym.

Barça w ostatni czwartek złożyła wniosek o możliwość przeprowadzenia dodatkowej transakcji z powodu kontuzji Ousmane’a Dembélé. Klub musiał po operacji Francuza wysłać do komisji lekarskiej LaLigi dokumentację medyczną, która uzasadniałaby wymagany czas absencji zawodnika. Według przepisów szacowana rehabilitacja piłkarza musi trwać przez przynajmniej pięć miesięcy, aby klub mógł sprowadzić nowego gracza. Tymczasem Barcelona poinformowała, że Dembélé wróci do gry za około pół roku.

Hiszpańskie media podają, że po przestudiowaniu wniosku komisja wyraziła zgodę na przeprowadzenie transferu poza okienkiem. Barcelona będzie próbowała teraz jak najszybciej sprowadzić napastnika, aby był on do dyspozycji Quique Setiena już na mecz z Eibarem 22 lutego. Pod względem formalnym klub ma piętnaście dni roboczych na przeprowadzenie operacji od ogłoszenia decyzji o wyrażeniu zgody na transfer. 

Barça może sprowadzić tylko piłkarza występującego w Hiszpanii lub niezwiązanego kontraktem z żadną drużyną. Taki zawodnik nie będzie mógł występować w Lidze Mistrzów, ponieważ upłynął już termin rejestracji graczy. Ponadto w przypadku sfinalizowania transakcji nie będzie mógł wrócić do swojego klubu lub przenieść się do nowego zespołu przed upływem wspomnianych pięciu miesięcy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Patrząc na zakupy za czasów tego zarządu to nie może być dobry transfer chociaż chciałbym się mylić...

Griezmann powinien grać teraz na „9” i nie podlega to dyskusji . Jeśli kogoś potrzebujemy to uważam się bardziej skrzydłowego . Sprowadzając teraz „9” plus kolejna w letnim oknie transferowym plus L.Suarez nie licząc Griezmanna i Trincao będziemy mieli 3-5 zawodników na jedną pozycje

Może Rasiak , Rasialdo by mogli na koszulkach dać

Messi niby z kontuzją a jak dostali dwa dni wolnegopo meczu z Getafe bo się sypią to w samolot do Dubaju i nasz ambasador poleciał reprezentować Expo tam ,tak się wykorzystuje czas wolny na regenerację , sami biznesmeni w tej Barcy albo gracze komputerowi

Ciekawe... a może Pele by się zgodził dla nas pograć, o ile faktycznie można zawodnika niezwiązanego kontraktem z żadną drużyną?

Czy jest sens? Powinni sobie odpowiedzieć czy jest szansa aby grał, czy bedzie takim Princem. Warto wydawać 10 mln?

Juz czekam aż te tęgie głowy z zarządu ściągną jakąś perełkę ????????. Przecież lepiej dać grać byle jakiemu juniorowi niż ściągnąć kogoś w typie boatenga... . Chociaż nie wiem ilu zawodników z drużyny rezerw maksymalnie może zagrać w ciągu sezonu ligowego bo chyba to jeat jakoś określone.

Coś czuję że wezmą jakiegoś nieznanego gościa bez kontraktu...

Kupią zawodnika, który i tak nie będzie grać.. Niestety Barcelona nie umie robić transferów.. Może kogoś ze szkółki by wyjęli, a dwa nie po to wydawali kasę na Griezmana żeby grzał ławę, chłop się rozkręca.. Mogli by ściągnąć Cou i spróbować jeszcze raz z nowym trenerem.. Ale chyba nic z tego i kolejne miliony w błoto.. Liverpool się będzie cieszył jak go za 70mln odkupią

A jak to jest z tym transferem ? Oni tylko mogą z Hiszpańskiej la liga czy z innych też?