Emerson: Do połowy 2021 roku jestem zawodnikiem Betisu

Julia Cicha

14 lutego 2020, 21:00

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Emerson, zawodnik Betisu, do którego część praw ma też Barcelona, udzielił wywiadu ESPN i opowiedział o grze w swoim obecnym klubie oraz o planach na przyszłość.

- Wiele osób mówi, że to Barcelona mnie kupiła, a potem wypożyczyła do Betisu. Nie jest tak, Betis również mnie pozyskał. Umowa polega na tym, że spędzę tu dwa i pół roku, a potem kolejne dwa i pół w Barcelonie. Do połowy 2021 roku jestem graczem Betisu.

- Betis jest fantastyczny, czuję się tu jak w domu. Adaptuję się w LaLidze, by w przyszłości przejść do Barcelony, ale do tego jeszcze daleko. Skoro kluby doszły do porozumienia, to tak się stanie, ale nie myślę o wcześniejszym przejściu. Chce tylko wykonywać swoją pracę.

- W Hiszpanii są większe wymagania taktyczne i obronne, musiałem bardzo się poprawić, żeby grać na wyższym poziomie. Ciężko pracowałem i udało mi się rozwinąć, żeby wywalczyć sobie miejsce. Cieszę się, że codziennie gram przeciwko wielkim zawodnikom. Messi? Kiedy mierzysz się z nim, widzisz, że jest o wiele lepszy, niż myślisz. Nie da się wyjaśnić łatwości, z jaką wszystko robi.

- Gdy po raz pierwszy zostałem powołany do reprezentacji, rozmawiałem z Danim Alvesem i uścisnęliśmy się. Rubi mówi, że jestem do niego podobny? On chce dla mnie wszystkiego, co najlepsze. Wiele mu zawdzięczam.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@barcanazawsze94 gabaryty ma jak Ivanovic a ten przez pewien czas spisywał sie calkiem niezle na prawej obronie w Chelsea

Narazie niech się ogrywa nie róbmy z niego gwiazdy LaLigi za szybko i na sile
konto usunięte

@Cobra303 jak nie czytałeś komentarzu to jak możesz wyrażać swoją opinię

@MessiLajonel ulozona obrona xD
Mozna przestac czytac

@barcanazawsze94 A nie lepiej, żeby Emerson stworzył własny styl i grał skutecznie po swojemu, zamiast grać 1:1 to, co Alves? Przypomnę, że w RB Lipsk jest bardzo ciekawy PO Lukas Klostermann, który ma 189 cm wzrostu i naprawdę na prawej obronie daje skubany radę. Czasy się powoli zmieniają i także na "zewnętrznych rubieżach" obrony warto postawić na zawodnika powyżej 172 cm ;)

Za mało medialny, nie zrobi kariery w Barcelonie ... Kupią jakieś drewno za duże mln żeby tylko nazwisko było i pieniądze z sprzedaży koszulek a dobrych graczy pozbywają się

Nie oglądam meczów Betisu, ale szczerze mówiąc to nie specjalnie się wyróżniał na tle kolegów...

konto usunięte

oj nie widzę go u nas, obronę mamy ułożoną . ewentualnie umtiti niech trochę odpocznie , złapie świeżości meczowej

Jeden z najlepszych prawych obrońców na świecie, tak to widzę.

Do Alvesa to mu brakuje lata świetlne, z jego gabarytami bardziej mi pasuje na środkowego obrońcę
Komentarz usunięty przez użytkownika