"Raport medyczny na temat Dembélé na pewno jest prawdziwy, nikt nie zmieniłby jego treści"

Julia Cicha

14 lutego 2020, 18:30

Mundo Deportivo

24 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona wciąż czeka na opinię Komisji Medycznej LaLigi w sprawie możliwości pozyskania przez klub napastnika w miejsce kontuzjowanego Ousmane’a Dembélé. W mediach pojawiły się wątpliwości co do pozytywnej odpowiedzi Komisji, ponieważ taka sama kontuzja w drugiej nodze zawodnika wykluczyła go z gry na 3,5 miesiąca, a nie, jak teraz się zapowiada, na aż pół roku. Kibiców Barçy uspokaja jednak Pedro Luis Ripoll.

Lekarz będący członkiem Komisji Medycznej RFEF [innego organu niż ten decydujący o możliwości transferu – przyp. red.] nie ma wątpliwości, że Barcelona otrzyma zielone światło do przeprowadzenia transferu. Podobnego zdania był także Lasse Lampainen, który operował napastnika w Turku w Finlandii.

- Jestem pewny, że raport medyczny Barcelony jest w całości prawdziwy. Nie mam wątpliwości, że nikt nie zmienił go i jest całkowicie wiarygodny – powiedział Ripoll, z którym skontaktowało się Mundo Deportivo. Lekarz został wybrany w 2018 roku jednym z pięciu najlepszych traumatologów w Hiszpanii. Przypomina on, że Barcelona jest jedynym klubem w Hiszpanii mającym akredytację FIFA, którą posiada także RFEF oraz Centrum Medyczne w Katarze, w którym Dembélé przechodził okres rekonwalescencji. – Sztab medyczny Barçy jest jednym ze światowych liderów, opublikował nawet pracę naukową o tego typu urazach. Opinia Barcelony musi być brana pod uwagę, ponieważ klub ma doświadczenie i prestiż większe od innych zespołów w Hiszpanii. I mówię to ja, który od 40 lat pracuję w dziedzinie piłki nożnej – dodał doktor.

- Kontuzja Dembélé nie ma ogólnego rozwiązania przyjętego międzynarodowo, nie ma jednej metody, co robić w tym wypadku. Ten piłkarz bardzo często cierpi na nawroty urazów, trzeba zwrócić uwagę na raport doktora Lampainena z jednej z najbardziej prestiżowych klinik na świecie. Wprowadzenie zmian w raporcie byłoby nieetyczne, na pewno tego nie zrobiono. Dembélé powinien teraz stosować się do zaleceń Barcelony i przejść odpowiednie leczenie, osoby zajmujące się nim najlepiej znają się na takich kontuzjach – zakończył Rapoll.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

On został kontuzjowany w trakcie leczenia kontuzji, bo już zaczynam się w tym gubić?

Skoro "medycznie" jesteśmy tacy świetni to tych kontuzji mamy sporo. Moze przygotowanie fizyczne szeankuje? Gdzieś problem jest.

Tyle kasy na transfer, tyle kasy na kontrakt, tyle kasy na leczenie....a koleś ma wszystko w dupie i nie rozegrał jeszcze jednego meczu , aby dał coś tej drużynie.

"Sztab medyczny Barçy jest jednym ze światowych liderów, opublikował nawet pracę naukową o tego typu urazach"
Aaa, to po to kupiliśmy Dembele. Żeby nasi doktorzy "Frankenstin" mogli sobie praktykować (tu demoniczny śmiech) :D

Jeśli nasz sztab medyczny jest taki świetny, to dlaczego od wielu lat mamy problemy z kontuzjami i kontuzyjkami?
Może są tak doskonali jak mój lekarz rodzinny, tylko wejdę do gabinetu a on już pisze receptę, nawet nie pyta w czym problem!
konto usunięte

co za brednie oni wypisują , komar jest mocno kontuzjowany i spokojnie mozemy kogoś szukać na jego miejsce

"Sztab medyczny Barçy jest jednym ze światowych liderów" A chłopaki ciągle kontuzje mięśniowe, wychodzi prezeson i brak odpowiedniego przygotowania fizycznego :v