"Raport medyczny na temat Dembélé na pewno jest prawdziwy, nikt nie zmieniłby jego treści"

Julia Cicha

14 lutego 2020, 18:30

Mundo Deportivo

24 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona wciąż czeka na opinię Komisji Medycznej LaLigi w sprawie możliwości pozyskania przez klub napastnika w miejsce kontuzjowanego Ousmane’a Dembélé. W mediach pojawiły się wątpliwości co do pozytywnej odpowiedzi Komisji, ponieważ taka sama kontuzja w drugiej nodze zawodnika wykluczyła go z gry na 3,5 miesiąca, a nie, jak teraz się zapowiada, na aż pół roku. Kibiców Barçy uspokaja jednak Pedro Luis Ripoll.

Lekarz będący członkiem Komisji Medycznej RFEF [innego organu niż ten decydujący o możliwości transferu – przyp. red.] nie ma wątpliwości, że Barcelona otrzyma zielone światło do przeprowadzenia transferu. Podobnego zdania był także Lasse Lampainen, który operował napastnika w Turku w Finlandii.

- Jestem pewny, że raport medyczny Barcelony jest w całości prawdziwy. Nie mam wątpliwości, że nikt nie zmienił go i jest całkowicie wiarygodny – powiedział Ripoll, z którym skontaktowało się Mundo Deportivo. Lekarz został wybrany w 2018 roku jednym z pięciu najlepszych traumatologów w Hiszpanii. Przypomina on, że Barcelona jest jedynym klubem w Hiszpanii mającym akredytację FIFA, którą posiada także RFEF oraz Centrum Medyczne w Katarze, w którym Dembélé przechodził okres rekonwalescencji. – Sztab medyczny Barçy jest jednym ze światowych liderów, opublikował nawet pracę naukową o tego typu urazach. Opinia Barcelony musi być brana pod uwagę, ponieważ klub ma doświadczenie i prestiż większe od innych zespołów w Hiszpanii. I mówię to ja, który od 40 lat pracuję w dziedzinie piłki nożnej – dodał doktor.

- Kontuzja Dembélé nie ma ogólnego rozwiązania przyjętego międzynarodowo, nie ma jednej metody, co robić w tym wypadku. Ten piłkarz bardzo często cierpi na nawroty urazów, trzeba zwrócić uwagę na raport doktora Lampainena z jednej z najbardziej prestiżowych klinik na świecie. Wprowadzenie zmian w raporcie byłoby nieetyczne, na pewno tego nie zrobiono. Dembélé powinien teraz stosować się do zaleceń Barcelony i przejść odpowiednie leczenie, osoby zajmujące się nim najlepiej znają się na takich kontuzjach – zakończył Rapoll.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

On został kontuzjowany w trakcie leczenia kontuzji, bo już zaczynam się w tym gubić?
« Powrót do wszystkich komentarzy