Ivan Rakitić: Najbardziej niedoceniany piłkarz świata? Mourinho powiedział, że to ja nim jestem

Radek Koc

14 lutego 2020, 20:00

Bleacher Report

44 komentarze

Fot. Getty Images

Ivan Rakitić zmierzył się z pytaniami internautów, które zebrał Bleacher Report. Nie zabrakło opinii na temat m.in. Messiego, Neymara czy Cristiano Ronaldo.  

Gra z Cristiano Ronaldo: Oczywiście, że chciałbym z nim zagrać w jednej drużynie. Jest jednym z największych piłkarzy w historii piłki. Można czerpać przyjemność, oglądając jego grę. Idzie mu bardzo dobrze w Juventusie. 

Leo Messi: Jest wyjątkowym piłkarzem i gra u jego boku jest czymś niesamowitym. Jest najlepszym piłkarzem ze wszystkich. W każdym momencie historii było wielu znakomitych piłkarzy. Z całą pewnością Messi był najlepszy na przestrzeni ostatnich 15 lat i moim zdaniem jest też najlepszy w całej historii. Gra u jego boku przez sześć ostatnich sezonów była czymś niesamowitym. 

Neymar: Chciałbym mieć go w swoim zespole, to oczywiste. Neymar musi zdecydować, co jest dla niego najlepsze. To mój przyjaciel i chcę, żeby był szczęśliwy. Kiedy jest szczęśliwy, jest jednym z najlepszych graczy na świecie. 

Najbardziej niedoceniany piłkarz na świecie: Jest wielu takich. Mourinho powiedział, że to ja nim jestem, i miał rację [śmiech]. Jest wielu takich piłkarzy, chociaż ja postawiłbym na Pjanicia. 

Setien i Valverde: Nie można porównać stylu jednego i drugiego trenera. 

Mundial 2018: Bardzo mnie zmienił. Mogliśmy przeżyć doświadczenie obecności na turnieju do ostatniego dnia, a porażka w finale była czymś naprawdę bolesnym. Czułem miłość ze strony wszystkich kibiców i to było bardzo wyjątkowe dla nas wszystkich. Nigdy tego nie zapomnę. 

Plotki na temat odejścia z Barcelony: To część futbolu. Trzeba to zrozumieć i być przygotowanym na każdą opcję w styczniu. Trzeba być szczęśliwym i myśleć o rodzinie. Muszę grać i jeśli gram w Barcelonie, jestem szczęśliwy. 

Porażka z Liverpoolem: To było naprawdę ciężkie doświadczenie, bardzo bolesne. Bardzo szanujemy drużynę Liverpoolu. O to chodzi w piłce nożnej - trzeba walczyć do samego końca. 

Koszulka Barcelony: Uwielbiam ją, ponieważ jest podobna do koszulki reprezentacji Chorwacji. 

Najlepszy piłkarz, z jakim grałeś w drużynie, i najlepszy, który był twoim przeciwnikiem: To łatwe. Messi i Messi. 

Krycie Messiego: Gra przeciwko niemu jest bardzo trudna... To jest tak, jakbyś uprawiał jakiś inny rodzaj sportu. 

Zamiana triumfu w Lidze Mistrzów na triumf w mistrzostwach świata: Z całą pewnością dokonałbym takiej zamiany, Jest wiele możliwości wygrania Ligi Mistrzów, a zdobycie mistrzostwa świata jest o wiele bardziej skomplikowane. 

Ulubiony stadion poza Camp Nou: Ramon Sánchez Pizjuán. 

Najlepszy obrońca: Gerard Piqué. Kiedy z nim grasz, widzisz, że jest najlepszy na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. 

Najzabawniejszy piłkarz: Dani Alves. 

Ulubiony piłkarz w historii: Robert Prosinecki.

Najlepszy gol Messiego: Ten strzelony Getafe, ten z finału Pucharu Króla w meczu z Athletikiem... Trudno wybrać tylko jedną bramkę. 

Śniadanie: Piję kawę, chociaż czasami wychodzę bez śniadania. Jem też tosty. 

Ulubiony raper: Eminem.

Najlepsi bramkarze: Neuer i Ter Stegen. Jest czymś niesamowitym mieć ich w twojej drużynie. 

Ulubiona bramka: Pierwszy gol zdobyty w barwach Bazylei. Wolej z lewej nogi. 

Przyszłość drużyny Chorwacji: Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Jest wielu bardzo dobrych i młodych piłkarzy. Mam nadzieję, że pójdzie im jeszcze lepiej niż tej aktualnej generacji zawodników. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Idealny przykład jak można stygmatyzować i manipulować odpowiednio dobranym tytułem.
Jakże inny byłby wydźwięk jakby napisać „Ivan Rakitic: jeśli gram w Barcelonie, jestem szczęśliwy.”
« Powrót do wszystkich komentarzy