Lionel Scaloni: Messi czuje się tak samo swobodnie w drużynie narodowej jak w zespole Barçy

Radek Koc

14 lutego 2020, 16:15

AS

4 komentarze

Fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni udzielił wywiadu, w którym odniósł się m.in. do pozycji Messiego w drużynie Albiceleste.

Jak oceniasz dyspozycję Leo Messiego? 

Wygląda dobrze. W meczu z Betisem nie strzelił gola, ale był najlepszym zawodnikiem na boisku. Zanotował asysty i był obecny przy niebezpiecznych sytuacjach stworzonych przez Barçę. Czuje się swobodnie na boisku. W naszej drużynie narodowej czuje się tak samo jak w Barcelonie. Nie wnikam jednak w to, co może wydarzyć się w przyszłości. 

Argentyńscy selekcjonerzy mają obsesję na punkcie wygrania czegoś ważnego z Messim w składzie. 

Tak. Najważniejsze jest to, aby cały czas próbować. Messi musi wiedzieć, że będzie grał pierwsze skrzypce. Nie tylko on chce triumfu, wszyscy tego chcemy. Jego koledzy z drużyny również. 

Czy odczuwasz presję związaną z prowadzeniem Messiego? 

Mam pewną przewagę. Nie mówię, że Messi jest moim przyjacielem, ale dobrze go znam. To moja przewaga. Świetnie wiem, jakim typem człowieka jest Leo. Dla nas jest jednak jednym z wielu graczy. Nie traktujemy go inaczej. Nigdy nie ustalaliśmy z nim listy powołanych. Kiedy nie grał w jakichś meczach, było to spowodowane sankcją. A kiedy ja objąłem drużynę jako chwilowy zastępca, zdecydowałem, że go nie powołam. Uważałem wtedy i nadal uważam, że lepiej było, aby go nie było w drużynie. Chciałem przyjrzeć się młodym graczom. Uważam, że najbardziej odpowiednią pozycją dla Leo jest gra w środku czy trochę bardziej z prawej strony, za plecami dwóch napastników. Tam się czuje najlepiej. Messi zostanie powołany na dwa mecze eliminacji do mistrzostw świata, chociaż w pierwszym spotkaniu przeciwko Ekwadorowi nie zagra z powodu zawieszenia. 

Czy ostatnim wielkim turniejem Messiego mogą być mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku? 

Idziemy krok po kroku. Nie możemy myśleć o tym, co wydarzy się w przyszłości. Teraz najważniejsze będą mecze eliminacyjne oraz Copa América. 

Podoba ci się gra Barcelony? 

Drużyna gra dobrze. W ostatnim meczu Pucharu Króla Barça zasłużyła na zwycięstwo. Jeśli jednak nie udaje się osiągnąć zwycięstwa, cała reszta schodzi na drugi plan. Kontuzja Suáreza nie pomogła. Wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Hiszpanii i końcówka sezonu będzie bardzo ważna. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

" Lionel Scaloni: Messi czuje się tak samo swobodnie w drużynie narodowej jak w zespole Barçy"

La Rambla wybucha za 3 2 1 ...
« Powrót do wszystkich komentarzy