Oficjalnie: Koniec sezonu dla Ousmane'a Dembélé

Dariusz Maruszczak

11 lutego 2020, 18:32

FCBarcelona.cat

234 komentarze

Fot. Getty Images

Jak poinformowała FC Barcelona na oficjalnej stronie internetowej klubu, operacja Ousmane’a Dembélé zakończyła się pomyślnie, ale Francuz nie będzie mógł występować do końca sezonu.

Francuz w trakcie rehabilitacji po ostatniej kontuzji zerwał ścięgno w mięśniu dwugłowym prawego uda. Z tego powodu musiał udać się do specjalistycznej kliniki w Finlandii, aby przejść zabieg. Operację przeprowadził doktor Lasse Lempainen. Barça podała, że Dembélé będzie poza grą przez około pół roku, a więc zgodnie z przewidywaniami jest to dla niego koniec sezonu. W jego trakcie rozegrał tylko dziewięć meczów, strzelił jednego gola i przebywał na murawie raptem przez 492 minuty. Co więcej, jeżeli przewidywany czas absencji okaże się zgodny z rzeczywistością, skrzydłowy opuści nawet większość następnego presezonu.

Długi czas absencji Dembélé spełnia wymogi stawiane przez RFEF w kontekście możliwości sprowadzenia zawodnika poza oknem transferowym. Na oficjalną decyzję w tej sprawie trzeba będzie jednak trochę poczekać. Barça ma 20 dni na wysłanie raportu medycznego, a komisja lekarska LaLigi powinna w ciągu 72 godzin podjąć decyzję, czy go zatwierdza. Jeżeli LaLiga wyrazi zgodę na transfer, Barça będzie miała 15 dni na kupno nowego zawodnika.

Ousmane Dembélé
Ousmane Dembélé
  • Typ kontuzji: Zerwanie ścięgna w mięśniu dwugłowym prawego uda
  • Data odniesienia kontuzji: 03.02.2020
  • Przewidywany czas powrotu: Około pół roku

Kontuzja

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mi go szkoda , umiejętności ma duże ale bardziej ma szklane nogi , kolejny talent zmarnowany przez kontuzje jak np Reus

@katalonczyk112 Reus ma 30 lat i w swojej karierze z powodu kontuzji przegapił 119 meczów.
Dembélé ma 22 lata i w swojej karierze przegapił 80 meczów.
Niemiec nie miał w swojej karierze takiego sezonu, którym zagrałby tak mało z powodu kontuzji jak Dembélé (Reus 1163 minut vs Dembélé 492 minuty).
Reus w swojej karierze klubowej i reprezentacyjnej rozegrał 463 mecze, strzelił 188 bramek i zanotował ponad 100 asyst. W samej Bundeslidze strzelił 127 bramek i jest w tej chwili czwartym niemieckim strzelcem w historii Ligi Mistrzów.
Wiadomo, że mógłby prawdopodobnie osiągnąć więcej, ale jego osiągnięcia nie zasługują na to żeby nazywać go zmarnowanym talentem.

@sendesara Ja bym dodał jeszcze że wszystkie największe imprezy ominął przez kontuzje

@katalonczyk112 Nie wszystkie. Ominął Mundial w 2014 roku i EURO 2016, ale grał na EURO 2012 i Munidalu w 2018 roku.

@sendesara Co nie zmienia faktu że kontuzje przeszkodziły mu w pokazaniu prawdziwego potencjału , gdyby nie to , byłby w Top 10 co roku
« Powrót do wszystkich komentarzy