Oficjalnie: Barcelona doszła do porozumienia z Bragą w sprawie transferu Trincão

Dariusz Maruszczak

31 stycznia 2020, 12:40

FCBarcelona.cat

233 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała o dojściu do porozumienia z Bragą w sprawie transferu Francisco Trincão.

W komunikacie katalońskiego klubu czytamy, że piłkarz dołączy do Blaugrany 1 lipca 2020 roku. Koszt operacji ma wynieść 31 milionów euro, a kontrakt Portugalczyka będzie obowiązywał do czerwca 2025 roku. W umowie zawarto klauzulę odejścia w wysokości 500 milionów euro.

Trincão zadebiutował w barwach Bragi 28 grudnia 2018 roku. Od tego czasu rozegrał w tym zespole 30 meczów, w których strzelił trzy gole i zanotował sześć asyst. 20-latek ma na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii, a obecnie występuje w drużynie do lat 21. Podczas mistrzostw Europy U-19, które odbyły się w 2018 roku, został najlepszym strzelcem turnieju z pięcioma golami na koncie, a także najlepszym asystentem. Portugalczycy sięgnęli wówczas po końcowy triumf.

Trincão może grać na dowolnej pozycji w ataku, ale najczęściej występuje na prawym skrzydle. Jest szybkim i zwinnym piłkarzem, którego cechuje też doskonała technika, wizja gry, dobry strzał oraz umiejętność posłania ostatniego podania.

- Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc od 1 lipca zakładać koszulkę FC Barcelony, to będzie wielki zaszczyt. Do nadejścia tego dnia jestem ciałem i duszą w Bradze i utrzymam całkowite zaangażowanie, poświęcenie i skupienie, aby pomóc mojemu obecnemu zespołowi w odnoszeniu sukcesów - napisał na Twitterze Trincão po ogłoszeniu transferu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetnie. Po raz 326 Barca kupuje gościa który nie będzie mógł grać na swojej nominalnej pozycji.

@RydwanFaraona Teraz jest Setien i Dembele właśnie będzie tam grał. Malcom też nie mógł, a by się przydał teraz
« Powrót do wszystkich komentarzy