14 komentarzy

• Odejście Carlesa Péreza z Barcelony może być korzystne dla innego wychowanka katalońskiego klubu
  • W pierwszym zespole prawdopodobnie zrobi się miejsce dla Aleksa Collado
  • 20-latek wystąpił w końcówce ostatniego meczu z Valencią

Carles Pérez odejdzie z Barcelony do Romy za około 13 milionów euro + 2 miliony zmiennych. Quique Setien będzie miał więc do dyspozycji z grona nominalnych napastników tylko Leo Messiego, Antoine’a Griezmanna i Ansu Fatiego, przynajmniej do momentu powrotu do zdrowia Ousmane’a Dembélé. Nie wiadomo na razie, czy klub sprowadzi w zimie jeszcze jednego piłkarza do ataku. Tę lukę w składzie może wypełnić zawodnik Barcelony B Alex Collado.

20-latek prawdopodobnie będzie dostawać szanse od Quique Setiena. Jak podaje Mundo Deportivo, trenerowi bardzo podoba się Collado ze względu na jego umiejętności i przebojowość. Wychowanek Barcelony coraz częściej pojawia się na zajęciach pierwszego zespołu i został nawet powołany na mecz z Valencią w ostatnią sobotę. Przy niekorzystnym wyniku Collado pojawił się na boisku na pięć minut przed końcem spotkania. Był to dla niego dopiero drugi występ w barwach Blaugrany. W poprzednim sezonie zadebiutował w LaLidze w starciu z Celtą, również przegranym 0:2. Przebywał wówczas na murawie przez 84 minuty.

Mundo Deportivo przewiduje, że Collado może zostać powołany na jutrzejszy mecz z Leganés w 1/8 finału Pucharu Króla. Byłaby to dla młodego zawodnika dobra okazja do pokazania swojego talentu i pewności siebie. Po odejściu Péreza w kadrze zrobi się miejsce dla skrzydłowego i właśnie w tej roli Collado powinien być uwzględniany w pierwszej kolejności. 20-latek jest nominalnym środkowym pomocnikiem, ale już w poprzednim sezonie często występował na bokach boiska. W obecnych rozgrywkach gra już głównie na skrzydle, a na poziomie Segunda División B strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty. W obu oficjalnych występach w pierwszym zespole był ustawiony na skrzydle, a w tej roli dostawał szansę również w ostatnim presezonie.