Barcelona zerwała negocjacje z Valencią w sprawie Rodrigo Moreno, kto następnym celem Blaugrany? [Aktualizacja 00:12]

Dariusz Maruszczak

28 stycznia 2020, 20:48

Sport

218 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donoszą zgodnie hiszpańskie media, Barcelona zerwała negocjacje z Valencią w sprawie wypożyczenia Rodrigo Moreno.

Katalończycy nie zaakceptowali ostatecznych warunków Los Che, którzy nalegali na zawarcie opcji obowiązkowego wykupienia piłkarza (za 55-60 milionów euro) jeszcze przed 30 czerwca. Dyrekcja sportowa Barcelona ma teraz aktywować inne możliwości, aby zdążyć ze sprowadzeniem napastnika jeszcze przed końcem zimowego okienka transferowego.

W ostatnim czasie media informowały o wielu propozycjach Blaugrany w sprawie Rodrigo. Barcelona miała włączyć do operacji swoich młodych piłkarzy, a nawet zgodzić się zapłacić odpowiednie odszkodowanie, jeżeli ostatecznie nie zdecyduje się na transfer definitywny 28-latka. Ponadto dziś pojawiła się propozycja związana z Bruno Fernandesem, o której szerzej piszemy tutaj. Na zawarcie opcji obowiązkowego wykupienia Barça nie chciała jednak się zgodzić.

Aktualizacja:

21:01 Gianluca Di Marzio podaje, że celem Katalończyków może być Dusan Tadić. Doszło już do kontaktów między stronami, a agent piłkarza Ajaksu jest gotów, żeby wylecieć jutro do Hiszpanii. 

21:17 Kataloński Sport potwierdza, że Tadić był jednym z piłkarzy rozważanych przez Barcelonę w celu wzmocnienia drużyny w zimowym okienku transferowym.

22:38 Sique Rodríguez z Cadena SER i Marta Ramon z RAC1 informują, że Barcelona nie jest zainteresowana Dusanem Tadiciem. Podobnie uważa Mundo Deportivo na podstawie źródeł z katalońskiego klubu.

00:12 Dziennikarz holenderskiego De Telegraaf Mike Verweij donosi, że dyrektor sportowy Ajaksu Marc Overmars odmówił Barcelonie wypożyczenia Tadicia. Sprzedaż również nie będzie wchodzić w grę. Władze klubu z Amsterdamu nie chcą pozbywać się żadnego z podstawowych piłkarzy w trakcie sezonu. Nie wiadomo, jak na odmowę Ajaksu zareaguje Tadić.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Osobiście nie kupił bym nikogo.. Same gwiazdy w zespole więc niech się wykażą co potrafią..

@Bangra Gwiazdy gwiazdami, ale nie mamy 9tki, Griezmann się nie nadaje (w sumie ciężko stwierdzić do czego się nadaje...do obrony?) , a granie na fałszywą dziewiątkę na razie się nie sprawdza.
Tadic dobrze gra w Ajaxie, ale tu znowu pojawia się bardzo mocny argument ruchu bez piłki, Ajax jest bardzo ruchliwy i ciągle wymienia się pozycje. Jak to wygląda u nas, każdy widzi, szczególnie po De Jongu, który na początku sezonu próbował grać tak jak w Amsterdamie, a z czasem zeszło z niego powietrze, bo ile można biegać i się pokazywać, jak reszta ma to głęboko i patrzy na ciebie ze zdziwieniem i zażenowaniem.

@DJ6 myślę że Griezmann potrafi wyjść zza obrońców co z resztą nie raz już pokazywał a i jako napastnik mógłby zagrać na klepkę z Messim bo podobno lubi grę kombinacyjną.. Ansu dać na lewo niech Messi mu piły podaje jak kiedyś Neymar dostawał i jakoś to posklejana chłopaki bo z pierwszej łapanki nie są.. bardziej mnie martwi nasza obrona i to klepanie pomocników do obrońców.. Więcej ruchu i będzie dobrze. Swoją drogą pomocnik też powinien szukać strzału a nie tylko patrzeć gdzie jest Messi i na siłę podawać nawet wtedy gdy jest dobra okazja do strzału.. Taka okazję miał ostatnio Arthur o ile dobrze pamiętam..

@Bangra potrafi, ale nie jest w tym jakimś wielkim asem, a tu potrzeba kogoś kto potrafi absorbować obrońców i tworzyć przestrzenie. Zobacz co się działo kiedy zaczął to robić Vidal, zaraz się ruszyło, co prawda na chwilę ale impuls był i to spory. Oczywiście że musimy być bardziej ruchliwi i odważniejsi, dziś na stojąco nic się nie zdziała, chyba że wszyscy będą mieli po dwa metry wzrostu i połowa zagrań będzie górą, ale tego chyba nikt nie chce. Oczywiście że więcej graczy powinno decydować się na strzał, poleganie na Messim stało się obsesją tej drużyny i trzeba to jak najszybciej wyplenić.

@DJ6 griezman dobrze potrafi tylko trzeba zacząć grać, a Nie podawać w poprzek i do tylu, jakby im korna z głowy spadła jakby mniej podawali w ten sposób a częściej zaczęli grać szybsza piłkę więcej wyjść na pozycje więcej podań prostopadłych, kontrataków. Teraz piłka jest szybsza nowocześniejsza a oni stanęli na tej tikitace i Nic tylko utrzymywać się i trzeba podawać najlepiej bez ruchu i wychodzenia na pozycje. W lidze angielskiej co druga biegającą drużyna by ich przycisnęła i działo by się to samo co z roma, liverpoolem, czy ostatnio z valencią albo nawet Ibizą

@DJ6 Vidal na 9-tkę. Messi z nim chętnie wymienia krótkie i długie podania.

@czarnatom To co oglądamy ostatnio to nie jest Tiki Taka, w każdym razie nie wykonywana dobrze, choć częściowo udało się z Granadą. Jeśli jest udana, to drużyna zdobywa teren, reguluje tempo gry i w odpowiednim momencie przyspiesza czy to szybką wymianą piłki, czy prostopadłym podaniem, łapiąc przeciwnika w rozkroku. Tego ostatnio nie było, bo nie ma odwagi, pomysłu, zaufania i ruchu bez piłki. Griezmann nie czuje się dobrze w tej roli i mógłby tak grać od biedy, ale 4 miesiące? Wątpię.

@Kaisuj to jest jakaś opcja, sam o tym pomyślałem, ale co innego kiedy wchodzi ze środka pola, a co innego kiedy jest nominalnym napadziorem. Nie wiem czy ktoś to kiedyś próbował z nim, ale na pewno jest tu potencjał. Innym warunkiem jest poprawa gry reszty pomocników, bo póki co jest tragicznie i najlepiej jakbyśmy mieli takiego Vidala na każdą formację prócz bramki :D

@DJ6 jakby Griez miał tyle sytuacji co Suarez to strzelałby co mecz kilka bramek

@Yoshi94 Nie zauważyłem u niego jakieś wielkiej skuteczności, no i nie ma nawet połowy ciągu na bramkę Suareza, Luisito marnuje mnóstwo okazji, ale Griezmann znów znacznie rzadziej próbuje strzelać i znaleźć sobie pozycję do strzału.

@DJ6 Prawie każdy kto dołączył do dyskusji ma inny pogląd na tą sytuację więc z pewnością nie jest ona łatwa do rozwiązania bo i rozwiązań może być wiele.. Trzeba zaufać trenerowi że wszystko dobrze poukłada bo widzi tych zawodników prawie codziennie na treningach i też zapewne ma już jakaś koncepcję skoro ta z Valencia nie wyszła.. Osobiście uważam że wystawił wtedy bardzo dobry skład i myślałem że to wygrają.. Poczekajmy cierpliwość popłaca..

@Yoshi94 no ale musiałby się przyjaźnić z messim a między nimi nie ma takiej chemii
« Powrót do wszystkich komentarzy