Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

28 stycznia 2020, 12:50

Sport, Mundo Deportivo, COPE, Cadena SER, Marca, Daily Mail, Goal.com, The Telegraph

91 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona i Valencia wciąż negocjują warunki operacji związanej z przeniesieniem się Rodrigo Moreno na Camp Nou. Media piszą m.in. o rozbieżnościach dotyczących opcji wykupu, a także o włączeniu zawodników katalońskiego klubu do tej transakcji.

Rodrigo

Sport: Prezes Valencii spotkał się z przedstawicielami Barcelony, a w rozmowach uczestniczył również Jorge Mendes. Valencia jest skłonna wypożyczyć Rodrigo przy gwarancji wykupienia piłkarza przez Blaugranę za 55 milionów euro przed 30 czerwca. Z kolei Barça woli zawrzeć opcję obowiązkowego transferu tylko w przypadku spełnienia określonych warunków, w zależności od wydajności zawodnika. Godzi się jednak na wspomniane 55 milionów. Problemem jest to, że okienko zamyka się w sobotę, a Barcelona musi mieć czas, żeby w razie niepowodzenia zastosować plan B.

Mundo Deportivo: Barcelona rozpoczęła wczoraj poważne negocjacje z udziałem Érica Abidala, Oscara Grau i prezesa Valencii Anila Murthy’ego. Podczas rozmów nic nie zostało zamknięte, ale dziś negocjacje będą kontynuowane. Barça podchodzi do operacji z umiarkowanym optymizmem. Zamierza wypożyczyć zawodnika bez opcji obowiązkowego wykupienia, ale za to z odszkodowaniem dla Los Che, gdyby ostatecznie nie zdecydowała się na transfer definitywny. Z kolei Valencia chciałaby zarobić uzgodnioną kwotę już teraz lub otrzymać ją w ratach. W ostateczności klub z Mestalla może zaakceptować wypożyczenie, ale tylko z obowiązkowym wykupieniem.

Marca: Barcelona oczekuje, że dziś będzie miała ostateczną odpowiedź Valencii. Żadna ze stron nie chce przedłużać negocjacji. Wypożyczenie ma mieć zawartą klauzulę obowiązkowego wykupienia Rodrigo za 60 milionów, choć Barça stara się ją zmniejszyć do 50 milionów, dołączając do operacji takich piłkarzy jak Wagué lub Monchu.

COPE: Rodrigo nie trenował dziś z Valencią. Napastnik wyjechał do Barcelony, aby skonsultować się z doktorem Ramonem Cugatem w sprawie swojej kontuzji.

Cadena SER: Valencia doszła do porozumienia z Paco Alcácerem w sprawie jego powrotu na Mestalla, na wypadek odejścia Rodrigo do Barcelony. Los Che musieliby jednak jeszcze uzyskać zgodę Borussii Dortmund na przeprowadzenie transakcji.

Nélson Semedo

Goal.com: Jorge Mendes chce włączyć prawego obrońcę do operacji związanej z przeniesieniem się Rodrigo do Barcelony. Agent próbuje przekonać Katalończyków do sprzedaży Semedo, co ułatwiłoby im sprowadzenie Rodrigo.

Pierre-Emerick Aubameyang

The Telegraph: Arsenal oczekuje, że Barcelona złoży ofertę za napastnika. Aubameyang jest priorytetem katalońskiego klubu, a Rodrigo jedynie alternatywą. Gabończyk jest zainteresowany przeniesieniem się na Camp Nou.

Daily Mail: Trener Arsenalu Mikel Arteta zamierza zatrzymać Aubameyanga. 

Carles Pérez

Mundo Deportivo: Skrzydłowy powiedział „tak” Romie i mógłby przenieść się na Stadio Olimpico za 15 milionów euro. Barcelona zamierza zawrzeć opcję odkupu, jednak nie chce tego ani zawodnik, ani włoski klub. Dyrektor sportowy Romy wykluczył takie rozwiązanie, ale zaznaczył, że jest optymistą w sprawie sfinalizowania transferu.

Piłkarzem Barcelony, który najbardziej interesowałby trenera Alberta Celadesa w kontekście włączenia do operacji związanej z Rodrigo, jest właśnie Pérez. Barça może wykorzystać tę opcję, jeżeli negocjacje z Romą się nie powiodą. Sam Pérez nie jest jednak zainteresowany przeniesieniem się do Valencii.

Moussa Wagué

Sport: Senegalczyk nie opuścił jeszcze Barcelony, ponieważ może zostać włączony w operację dotyczącą sprowadzenia Rodrigo, aby obniżyć cenę napastnika. Jeżeli tak się nie stanie, Wagué odejdzie do jednego z francuskich klubów na zasadzie transferu definitywnego, choć Barça zapewni sobie opcję odkupu.

Mundo Deportivo: Valencia zaakceptowałaby użycie Moussy Wagué jako karty przetargowej w transferze Rodrigo. Senegalczyk był o krok od przeniesienia się do OGC Nice, ale też woli pozostać w LaLidze. Kluby mogą mieć jednak różną wycenę Wagué, który jest młody i reprezentował swój kraj, ale w Barcelonie grał bardzo niewiele.

Ivan Rakitić

Sport: Chorwat nie chce obecnie odchodzić z Barcelony. Być może zmieni zdanie, ale dopiero po zakończeniu sezonu. Juventus zastanawia się nad sprowadzeniem Rakiticia, jeżeli uzyska środki ze sprzedaży Emre Cana do Borussii.

Bruno Fernandes

Superdeporte: Fernandes ma zostać elementem trójstronnej operacji między Barceloną i Valencią. Barça sprowadziłaby Portugalczyka i wypożyczyła do Valencii do końca sezonu, jeżeli do katalońskiego klubu trafiłby Rodrigo.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trzymam kciuki żeby to się nie udało.
« Powrót do wszystkich komentarzy