Barcelona wzmacnia się na pozycji lidera w mediach społecznościowych

Ela Rudnicka

23 stycznia 2020, 18:30

FCBarcelona.es

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Pozycja Barcelony w mediach społecznościowych staje się coraz mocniejsza. Rok 2019 był drugim z rzędu, w którym profile klubu zanotowały najwięcej interacji kibiców z całego świata.

Mowa tutaj łącznie o 1,417 mld interakcji na Instagramie, Twitterze i Facebooku. Liczba ta wzrosła o 20% w porównaniu z 2018 r. Ponadto materiały publikowane przez klub na platformie Youtube miały łącznie 461 milionów odsłon.

Podobnej popularności nie osiągnął żaden inny klub piłkarski. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Liverpool (1,161 mld), Manchester United (1,044 mld), Juventus (916 milionów), Chelsea (645 milionów) i Real Madryt (600 milionów). 

Jeżeli chodzi o liczbę obserwujących, Barcelonie udało się w 2019 r. wyprzedzić Real Madryt. Wg badania "Global Digital Football Benchmark" przygotowanego przez Result Sports kataloński klub ma ponad 260 milionów obserwatorów (103 na Facebooku, 81 – na Instagramie, 57 – na Twitterze, 8 - na platformie YouTube, 6 – na Weibo oraz 2 - w serwisie Tik Tok). W momencie badania Los Blancos mieli 258 milionów obserwujących, Manchester United – 142, Chelsea – 93, a Juventus – 90. W przypadku Dumy Katalonii, jeśli policzymy jeszcze obserwujących kont innych sekcji sportowych czy fundacji klubu, liczba wzrośnie do ponad 350 milionów.

Najwięcej interakcji klub zanotował na Instagramie (1,211 mld). Liczba interakcji na Twitterze Barcelony wyniosła z kolei ok. 100 milionów. W obu przypadkach żaden inny klub nie osiągnął podobnych liczb. W przypadku Facebooka Barcelona nieznacznie ustępuje miejsca Manchesterowi United i Liverpoolowi, które mogą pochwalić się większą liczbą interakcji na platformie.

Ostatnie medium, w którym Barcelona święci triumfy popularności, to YouTube. Materiały udostępnione przez klub zanotowały w ostatnim roku 461 milionów wyświetleń. Kolejne pozycje zajęły Liverpool (342 miliony), Manchestr United (205 milionów), Al Ahly (150) i PSG (140).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brawo!!!!!!!!!!!!

Oo i to jest ważna informacja dla rządzących Barceloną a nie jakieś puchary

W takim razie brawa dla marketingowców bo wykonują świetną robotę, fajnie byłoby gdyby nasza drużyna również zaczęła dokonywać takich rzeczy :)

Jako, że nie lubię tego co modne, trochę mnie to martwi...

Medialność jest ważna w obecnej piłce ;)