Quique Setién: Wiele rzeczy wychodziło nam dziś dobrze, grę zespołu oceniam na czwórkę

Ela Rudnicka

19 stycznia 2020, 23:45

Marca, Sport

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Quique Setién wziął dzisiaj udział w swojej pierwszej konferencji pomeczowej. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi nowego szkoleniowca Barcelony.

Ocena drużyny: Myślę, że zespół zasłużył na ocenę dobrą. W pierwszej połowie zabrakło mu skuteczności. Granada dobrze się broniła, nie było nam łatwo. Poza tym to nie był ładny dzień - wiało, murawa była sucha, co spowolniło grę. Jestem zadowolony, ponieważ rywale oddali jeden strzał w pierwszej połowie i jeden w drugiej, w słupek, po naszej stracie. Uważam, że wiele rzeczy zrobiliśmy dobrze. Mam nadzieję, że nasza gra będzie się stawała coraz bardziej płynna, i że będziemy bardziej skuteczni w oddawaniu strzałów na bramkę.

Trudności: Nie jest łatwo, kiedy zespoły się zamykają. Trzeba szukać rozwiązań, tak, żeby móc wyrządzić im krzywdę. Czasami krótko, czasami głębiej. Ansu i Antoine mieli starać się wyjść za plecy środkowych obrońców, ale nie udawało im się to zbyt często.

Marka Setiéna: Chcemy grać dobrze. Mamy cztery czy pięć ważnych założeń, które powinniśmy utrzymywać przez cały mecz. Myślę, że dzisiaj się to udało. Przede wszystkim aktywność po stracie, dobrze nam to wychodziło.

Rakitić-Vidal czy Riqui-Arthur: Zobaczymy, jak to będzie wyglądało na bieżąco. W pierwszej połowie byli świeżsi, a w drugiej bardziej wycofani, poza tym mieliśmy o jednego zawodnika więcej. 

Leo Messi: Robił to, co przez całe życie. Taka jest rzeczywistość. Niektóre mecze tak wyglądają – drużyna jest zablokowana, brakuje jej inspiracji, a na końcu zawsze pojawia się jakaś wspaniała akcja. Świetne zagranie Arturo. Próbowaliśmy przeprowadzić podobne akcje w pierwszej połowie, ale wtedy nic z tego nie wyszło. Kiedy jednak Messi dostaje piłkę, ma wysoki procent skuteczności.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przestały boleć oczy, cierń wyciągnięty z serca rana posmarowana miodem i powoli się goi, Setien Setien Setien
« Powrót do wszystkich komentarzy