Jordi Cruyff: Jest bardzo ciężko znaleźć odpowiedniego trenera dla drużyny Barcelony

Radek Koc

19 stycznia 2020, 18:45

Cadena SER

1 komentarz

Fot. Getty Images

Były piłkarz m.in. Barcelony i aktualny selekcjoner reprezentacji Ekwadoru Jordi Cruyff odniósł się do zmiany na stanowisku trenera w katalońskim klubie. 

- Czy Quique Setién może być postrzegany jako adoptowane dziecko "cruyffismo"? Ludziom bardzo się podoba ostatnio używanie terminów tego typu. Znamy cechy charakterystyczne i profil Setiéna. To odważny trener, lubiący dobrą grę. 

- Obecnie w Barcelonie istnieją pewne trudności i wymagania. To nie chodzi tylko o wygrywanie meczów, ale również sposób gry i wprowadzanie do składu młodych graczy. To bardzo trudne. Wybór wśród trenerów jest dość ograniczony. Niewielu jest takich, którzy dysponują właściwym profilem. Takim szkoleniowcem był Guardiola, którego już nie ma w klubie i nie sądzę, aby miał powrócić. Raczej nie poprawiłby swoich osiągnięć w Barcelonie. 

- Jest mi trochę przykro z powodu Valverde. Przeżył kilka niewygodnych, trudnych dni. Zbyt wiele informacji przedostało się do mediów. To osłabiło figurę trenera i byłoby mu ciężko znaleźć siłę, aby nadal dowodzić tą drużyną. Wyciekło wszystko na zewnątrz i stała się krzywda. To było bolesne dla wszystkich stron. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Proszę! "Trudno" zamiast "ciężko"!