Trener Betisu: Nawet jeśli Quique Setién miał zająć moje miejsce, nie miało to na mnie wpływu

Radek Koc

17 stycznia 2020, 19:30

Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Aktualny trener Betisu wziął udział w konferencji prasowej przed spotkaniem z Realem Sociedad. Jednym z tematów, które zostały poruszone przez dziennikarzy, było przyjście Quique Setiéna do Barcelony. Jeszcze niedawno mówiło się, że szkoleniowiec mógłby wrócić do Betisu i zastąpić właśnie Rubiego. 

- Muszę powiedzieć, że niezależnie od Barcelony, Ernesto i Quique, nie jestem fanem zmian na stanowisku trenera w środku sezonu. Zawsze tak uważałem. Jeśli trener nie czuje się na siłach, aby kontynuować swoją pracę, to tak. Jeśli tak nie jest, to właśnie ten odchodzący szkoleniowiec najlepiej zna kadrę zespołu i zrobił z tą grupą najwięcej rzeczy. Życzę Ernesto Valverde wszystkiego dobrego. Niech nie traci dobrego humoru. To wielki trener i nie odkryłem tego w tej chwili. Życzę zresztą wszystkiego najlepszego wszystkim drużynom, z którymi pracowałem w przeszłości. Mnie interesuje teraz tylko Betis i chcę, żeby był lepszy od każdej innej ekipy. 

- Czy Setién mógł mnie zastąpić w Betisie? To jest sytuacja, o której rozmawialiśmy już wcześniej. To zamknięta sprawa. Nie mam żadnej pewności, czy rzeczywiście tak było. Jest również prawdą, że forma mojej drużyna była nieregularna. W takim kontekście wszyscy mogliśmy mieć trochę racji. Jeśli do klubu miał przyjść Quique czy jakiś inny trener, nie miało to na mnie żadnego wpływu. Ja chcę tutaj pracować. Jeśli nie będzie mi to dane, będę trzymać kciuki za tego, który przyjdzie po mnie. Quique tutaj nie ma, ale zapewne taka opcja istniała... Jeśli nie będziemy osiągać dobrych rezultatów w przyszłości, pojawi się opcja z jakimś innym trenerem. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No tak, ale niektórzy nasi grali jakby jeszcze z wakacji nie wrócili, to chyba wtedy można

Ja jako pracownik też uważam, że pracodawca nie powinien zwalniać ludzi w czasie Lunchu. Najlepiej jak się zwalniało tylko w sylwestra

Ciekawe jaki klub dostanie Valverde!

Popsułeś radosny Betis amatorze! Żebyś tylko nie zmarnował nam Alenii :P