COPE: Madryt będzie siedzibą kolejnych trzech lub czterech finałów Pucharu Króla

Julia Cicha

17 stycznia 2020, 14:00

COPE

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje Cadena COPE, Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska oraz ratusz miasta Madryt są blisko zawarcia porozumienia, w ramach którego w stolicy Hiszpanii odbędą się kolejne trzy lub cztery finały Pucharu Króla.

Madryt spełnia wszystkie wymogi stawiane przez RFEF, a dodatkowo uważa się, że taka inicjatywa byłaby impulsem ekonomicznym, społecznym i sportowym dla miasta. Rozgłośnia dodaje, że oczywistymi stadionami branymi pod uwagę będą Santiago Bernabéu i Wanda Metropolitano. To na stadionie Atlético zostanie rozegrany tegoroczny finał zaplanowany na 18 kwietnia.

W XXI wieku finały krajowego pucharu miały miejsce w Madrycie w 10 na 19 przypadków. Jeśli spojrzymy na całą historię rozgrywek od 1902 roku, to stolica również znajdzie się najwyżej w zestawieniu z 67 finałami. Najczęściej grano na Santiago Bernabéu i na Vicente Calderón, ale należy pamiętać, że Wanda Metropolitano zostało niedawno wybudowane. Na obecnym obiekcie Atlético rozegrano już finał między Barçą a Sevillą w 2018 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo ładny obiekt, niech zarabia na siebie, dobra decyzja :) Real gól xD

Faworyzowanie madryckich ekip

Może niech już z automatu dadzą te puchary drużynie z Madrytu. Oszczędza sobie bólu głowy z tymi remontami.

Barca w finale, Real odpadł i znowu kible będzie trzeba remontować.

Z jednej strony ma to sens, w końcu to puchar króla, to gdzie miałby być rozgrywany jak nie w stolicy?
Z drugiej strony, czy oni nie mają czegoś takiego jak Stadion Narodowy? Jakiś neutralny grunt dla każdego zespołu? Bo jak dla mnie głupio byłoby iść na finał np. Valencia - Barcelona i wszędzie oglądać herb białych.

*chyba ze finale będzie grac inny zespół niż Real, to wtedy Mestalla

Barca gra w finale - Medropolitano.
Bara nie gra w finale - Bernabeu.
Tak będzie

W końcu te kible naprawili.