Cadena SER: Ernesto Valverde otrzyma premię za zdobycie przez Barcelonę mistrzostwa i Ligi Mistrzów

Julia Cicha

16 stycznia 2020, 17:30

Mundo Deportivo, Cadena SER

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Po 2,5 roku pracy Ernesto Valverde pożegnał się z Barceloną. Agent trenera Iñaki Ibañez porozumiał się z Barçą w sprawie rozwiązania umowy, która obowiązywała do 2021 roku. Jak podaje dziś Mundo Deportivo, Txingurri dostanie sporą odprawę, ale nie pobierze pensji za pozostałe półtora roku kontraktu.

Dziennik przypomina, że Valverde zawsze zachowywał się bardzo elegancko, a jego relacje z Josepem Marią Bartomeu były serdeczne. Dobrze rozumiał się również z Oscarem Grau, Erikiem Abidalem i Ramonem Planesem i był z nimi w stałym kontakcie. M.in. z tego powodu szkoleniowiec nie chciał celowo utrudniać klubowi działań i przystał na jego warunki.

Estremadurczyk nie wywoływał spięć i miał ponoć powiedzieć: „jestem profesjonalistą, róbcie, co musicie zrobić”. Następnie polecił swojemu reprezentantowi, by rozwiązanie umowy przebiegło w jak najbardziej przyjaznej atmosferze. Negocjacje z Oscarem Grau przebiegły pomyślnie, a Valverde dzień później pożegnał się z piłkarzami i opublikował list otwarty, którego treść można przeczytać tutaj.

Co ciekawe, w programie „Que T’hi Jugues” poinformowano dziś, że jeśli Barcelona zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Hiszpanii i/lub Ligę Mistrzów, Valverde otrzyma premię za te sukcesy, ponieważ prowadził drużynę przez pół sezonu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Klasa człowiek, szkoda że w ten sposób odszedł z klubu.

Bardzo ładne i uczciwe zachowanie. W razie zdobycia trofeów pieniądze należą mu się jak psu buda. Co by nie mówić, zostawił drużynę jako lidera La Ligi i zwycięzce fazy grupowej LM

Paradoksalnie teraz ma większe na otrzymanie premii za zwycięstwo w Lidze Mistrzów niż miał przed zwolnieniem :)

Po tym można odróżnić profesjonalistę od amatora . Mimo , że nie jestem jego fanem , brawa za zachowanie . A premia w pełni mu się należy.

Dobre zachowanie, ale więcej klasy by miał gdyby zrezygnował po blamażach. Tata Martino jakoś miał odwagę odejść.

@aragonix a jaki trener ostatnio podał się do dymisji wygrywając ligę - tak z ciekawości?

@Janiama dokładnie. Powinien z klasą odejść latem.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że jeśli faktycznie nie utrudniał zwolnienia, to zachował się ładnie.

Po Rzymie albo Liverpoolu powinien po nogach calowac tych co go zostawili na stanowisku, dostal kolejne pol roku a nic sie nie zmienilo, pomimo przyjscia dwoch graczy klasy swiatowej. Ktos powie, Griezmann? Nie pasuje tutaj ale ok jak nie pasuje to trener powinien umiec powiedziec weto.

Nie powiem, że elegancko, ale ale. Gdyby podał się do dymisji zaraz po blamażach w LM z Romą lub Liverpoolem to bym nie miał do niego zarzutów. A tak to kolejny trener, dla którego za wysokie progi. Z obecnym będzie podobnie.

Widać było zjazd w dół drużyny. Można mieć wiele do życzenia odnośnie formy zwolnienia ale nie było wyjścia. Trzeba było to zrobić już w lipcu poprzedniego roku ale trudno. Koniec marnowania zawodników. Skład mamy wybitny tylko trzeba trenera.

Gościa juz nie mogłem strawić, ale za kulturę duże brawa!

@Lucas92 Przecież Martino odszedł za porozumieniem stron, a nie podał się do dymisji

Jaka umowa do 2021? Od kiedy on miał kontrakt do 2021?

@myscooter Wychodzi na to że od marca ubiegłego roku, chociaż też byłem przekonany że przedłużyli ją tylko do końca tego sezonu.

@dawka86 ktoś z dwójki Bartomeu - Valverde musiał być profesjonalistą...