Cadena SER: Ernesto Valverde otrzyma premię za zdobycie przez Barcelonę mistrzostwa i Ligi Mistrzów

Julia Cicha

16 stycznia 2020, 17:30

Mundo Deportivo, Cadena SER

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Po 2,5 roku pracy Ernesto Valverde pożegnał się z Barceloną. Agent trenera Iñaki Ibañez porozumiał się z Barçą w sprawie rozwiązania umowy, która obowiązywała do 2021 roku. Jak podaje dziś Mundo Deportivo, Txingurri dostanie sporą odprawę, ale nie pobierze pensji za pozostałe półtora roku kontraktu.

Dziennik przypomina, że Valverde zawsze zachowywał się bardzo elegancko, a jego relacje z Josepem Marią Bartomeu były serdeczne. Dobrze rozumiał się również z Oscarem Grau, Erikiem Abidalem i Ramonem Planesem i był z nimi w stałym kontakcie. M.in. z tego powodu szkoleniowiec nie chciał celowo utrudniać klubowi działań i przystał na jego warunki.

Estremadurczyk nie wywoływał spięć i miał ponoć powiedzieć: „jestem profesjonalistą, róbcie, co musicie zrobić”. Następnie polecił swojemu reprezentantowi, by rozwiązanie umowy przebiegło w jak najbardziej przyjaznej atmosferze. Negocjacje z Oscarem Grau przebiegły pomyślnie, a Valverde dzień później pożegnał się z piłkarzami i opublikował list otwarty, którego treść można przeczytać tutaj.

Co ciekawe, w programie „Que T’hi Jugues” poinformowano dziś, że jeśli Barcelona zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Hiszpanii i/lub Ligę Mistrzów, Valverde otrzyma premię za te sukcesy, ponieważ prowadził drużynę przez pół sezonu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobre zachowanie, ale więcej klasy by miał gdyby zrezygnował po blamażach. Tata Martino jakoś miał odwagę odejść.

@Lucas92 Przecież Martino odszedł za porozumieniem stron, a nie podał się do dymisji
« Powrót do wszystkich komentarzy