AS: Quique Setien nie sprzeciwia się odejściu Todibo na wypożyczenie

Dariusz Maruszczak

15 stycznia 2020, 12:30

AS, Sky

11 komentarzy

Zatrudnienie Quique Setiena wzbudziło pewne wątpliwości co do odejścia Jean-Claira Todibo do Schalke, ale według doniesień mediów operacja będzie kontynuowana i może zostać sfinalizowana nawet w najbliższych godzinach.

Jak informuje AS, Quique Setien nie wyraża sprzeciwu wobec odejścia Jean-Claira Todibo do Schalke na zasadzie wypożyczenia. Zmiana na stanowisku trenera w Barcelonie nie skorygowała więc początkowego planu. Pojawiały się w tym zakresie pewne wątpliwości, ponieważ Betis pod wodzą Setiena od przybycia do drużyny Marca Bartry grał niemal wyłącznie trójką środkowych obrońców, a po odejściu Todibo w pierwszym zespole Blaugrany zostaliby tylko Gerard Piqué, Samuel Umtiti i Clement Lenglet. Jednak według ASa w razie potrzeby nowy szkoleniowiec będzie sięgał po Ronalda Araujo z Barcelony B. Na wczorajszym treningu Setien sprawdzał również Chumiego.

Odejście Todibo wydaje się więc nieuchronne. Francuz od weekendu przebywa w Niemczech i ma trafić do Schalke na półtoraroczne wypożyczenie. Wbrew wcześniejszym doniesieniom klub z Gelsenkirchen może zapewnić sobie opcję wykupienia obrońcy. Tak przynajmniej informuje Sky. Według tych doniesień Barcelona niechętnie podchodziła do zawarcia tej możliwości w umowie, ale będzie mogła odkupić zawodnika do 2022 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To najlepsza opcja

@MarioVeB! Po co nam De Ligt? Postawmy na Todibo? Kto to mówił?

@betonito
Pisałem też ,że zawsze 4 SO gra najmniej dlatego Todibo chce isc na wypożyczenie.
Wiec powtarzam po co ci gość za 80 mln na ławke skoro jest Lenglet ,Pique i Umtiti
Do tego Aroujo bedzie teraz pełnił role 4 SO ,a Todibo chciał wiecej grać wiec wypożyczenie jest optymalnym wyjsciem

P.s De ligt nawet w Juve nie gra, a jak juz gra to wali babole.
« Powrót do wszystkich komentarzy