AS: Quique Setien nie sprzeciwia się odejściu Todibo na wypożyczenie

Dariusz Maruszczak

15 stycznia 2020, 12:30

AS, Sky

11 komentarzy

Zatrudnienie Quique Setiena wzbudziło pewne wątpliwości co do odejścia Jean-Claira Todibo do Schalke, ale według doniesień mediów operacja będzie kontynuowana i może zostać sfinalizowana nawet w najbliższych godzinach.

Jak informuje AS, Quique Setien nie wyraża sprzeciwu wobec odejścia Jean-Claira Todibo do Schalke na zasadzie wypożyczenia. Zmiana na stanowisku trenera w Barcelonie nie skorygowała więc początkowego planu. Pojawiały się w tym zakresie pewne wątpliwości, ponieważ Betis pod wodzą Setiena od przybycia do drużyny Marca Bartry grał niemal wyłącznie trójką środkowych obrońców, a po odejściu Todibo w pierwszym zespole Blaugrany zostaliby tylko Gerard Piqué, Samuel Umtiti i Clement Lenglet. Jednak według ASa w razie potrzeby nowy szkoleniowiec będzie sięgał po Ronalda Araujo z Barcelony B. Na wczorajszym treningu Setien sprawdzał również Chumiego.

Odejście Todibo wydaje się więc nieuchronne. Francuz od weekendu przebywa w Niemczech i ma trafić do Schalke na półtoraroczne wypożyczenie. Wbrew wcześniejszym doniesieniom klub z Gelsenkirchen może zapewnić sobie opcję wykupienia obrońcy. Tak przynajmniej informuje Sky. Według tych doniesień Barcelona niechętnie podchodziła do zawarcia tej możliwości w umowie, ale będzie mogła odkupić zawodnika do 2022 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Skoro nowy trener nie widzi dla niego miejsca to po co go trzymać by nie grał?

@marcin000019 Miejsce pewnie widzi ale nie takie które gwarantowało by odpowiednią dla młodego piłkarza ilość minut.
« Powrót do wszystkich komentarzy