Mundo Deportivo: Barcelona zadzwoniła do Quique Setiena już w piątek

Julia Cicha

15 stycznia 2020, 13:30

Mundo Deportivo, Sport

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Josep Maria Bartomeu zapewniał wczoraj, że Barcelona od jakiegoś czasu rozważała zatrudnienie nowego trenera i sondowała kandydatów na to stanowisko. Jednym z nich miał rzeczywiście być Xavi, z którym Abidal i Grau spotkali się dwukrotnie w piątek i w niedzielę. Na jednym ze spotkań obecni byli także brat, żona i agent Hiszpana. Ostatecznie Xavi odmówił klubowi, a ten zdecydował się na Quique Setiena.

Mundo Deportivo podaje jednak, że w tym samym czasie Barça kontaktowała się właśnie z Kantabryjczykiem na wypadek „nie” ze strony Xaviego. Zadzwoniono także do Ronalda Koemana, który bardzo szybko odrzucił ofertę. Ramón Planes zadzwonił z kolei do Setiena, by powrócić do przeprowadzonej około dwa miesiące wcześniej rozmowy. W momencie, gdy dyrekcja sportowa zaczęła rozważać zwolnienie Valverde, zaczęto brać Quique pod uwagę. Skontaktowano się z jego agentem w piątek, a w poniedziałek rano Abidal przeprowadził ze szkoleniowcem długą rozmowę telefoniczną. Zaangażowanie i chęci trenera sprawiły, że stał się on pierwszą opcją dyrektora sportowego.

Teraz Setien rozpoczyna pracę w nowym klubie i widać już pierwsze tego efekty. Wg Sportu doszło już do pierwszego spotkania z pionem sportowym, na którym ustalono, że zimą nie odejdzie żaden z piłkarzy oraz że nie wyklucza się transferu „dziewiątki” z powodu kontuzji Luisa Suáreza. Oznaczałoby to przede wszystkim zatrzymanie w klubie Arturo Vidala. W kwestii poszukiwania napastnika Barcelona będzie działać ostrożnie, bo nie chce popełnić błędu, co miało miejsce z Boatengiem, a jeśli nie znajdzie kandydata za odpowiednią cenę, postawi na młodzież, m.in. Carlesa Péreza i Ansu Fatiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby Cou wrócił ! Jestem przekonany, że przy tym trenerze zobaczymy go w najlepszej wersji. Oglądałem na Rakutenie Matchday i nawet tam Cou wyglądał na gościa, który ma jakiś problem z mentalnością. Cichy, wycofany, jakby bliski płaczu...

@przemas1977 To, że ktoś jest cichy i wycofany nie znaczy, że ma problem z mentalnością.

@Tridente2015 Z jakiegoś powodu był u nas zaledwie repliką zawodnika z Liverpoolu :( Ale złożyło się na to zapewne wiele czynników.

@przemas1977 Bo był cichy i wycofany? :D To są cechy charakteru, a nie problem mentalny. Nie każdy musi być ekstrawertyczny :)

@przemas1977 wroci na pewno. Chyba nie wierzysz w to ze Bayern go wykupi
« Powrót do wszystkich komentarzy