FC Barcelona opublikowała pożegnalny list Ernesto Valverde

Dariusz Maruszczak

14 stycznia 2020, 12:33

FCBarcelona.es

91 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona opublikowała dziś na swojej stronie internetowej pożegnalny list Ernesto Valverde skierowany do wszystkich osób związanych z katalońskim klubem.

Mój etap w roli trenera Barcelony dobiegł końca. To było bardzo intensywne dwa i pół sezonu już od samego początku. W tym czasie przeżyłem bardzo szczęśliwe chwile, świętując zwycięstwa i trofea, ale również ciężkie i trudne momenty. Jednak przede wszystkim chcę zwrócić uwagę na przeżyte doświadczenia i sympatię, którą odczuwałem ze strony kibiców przez ten okres.

Chcę podziękować prezydentowi Josepowi Marii Bartomeu i zarządowi za danie mi szansy prowadzenia tego zespołu i za ich zaufanie przez cały ten czas. Chciałbym również podziękować za wsparcie wszystkim osobom, które towarzyszyły mi w klubie przez te dwa i pół sezonu, a zwłaszcza tym, którzy pracowali w pierwszym zespole i wokół niego, z którymi dzieliłem tyle chwil w Ciutat Esportiva i podczas podróży. Oczywiście chcę też podziękować piłkarzom za całą pracę i wysiłek, które pozwoliły nam świętować razem cztery trofea. Od teraz życzę im wszystkiego, co najlepsze, tak jak nowemu trenerowi Quique Setienowi.

Uściski dla wszystkich.

Visca el Barça i Visca Catalunya

Ernesto Valverde

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Teraz wam smutno? K*wa hipokryci.. tfu.

Można kur... mieć klasę?!
Stado baranów w zarządzie, czekam niecierpliwie na nowe wybory, bo tacy ludzie nie powinni mieć miejsca w Barcelonie.
Powodzenia trenerze, dziękuję za zwycięstwa zwłaszcza nad Realem, które smakują lepiej niż zwycięstwo w LM

Będziesz miał teraz dużo czasu na wyciąganie wniosków.

Co jak co, ale mimo całej złej otoczki (ukrywanie przez Barcy poszukiwanie nowego trenera) Valverde na koniec pokazał klasę i przyzwoicie się pożegnał. Chociaż dalej uważam ze trenerem był mizernym w Barcelonie, Viva Setien! Oby sie wiodło.

Smutno, że odchodzi tak dobry trener, jeszcze smutniej, że w taki sposób :(

Bla bla bla... Piękne słowa, które nawet nie wiadomo czy napisał osobiście. Zwłaszcza te o sympatii ze strony kibiców do samego końca. Fani przez ostatni rok mieli go po dziurki w nosie i to nie tylko w Polsce na La Rambli.

Nie jest mi go szkoda ani odrobinę. Facet był 3 najlepiej zarabiającym trenerem na świecie. Prawie 13 milionów € za sezon. Ponad 50 mil PLN!! Pracował jak każdy inny człowiek, który niezależnie od osiągnięć poleciałby z pracy za tak kolosalne błędy jakie popełnił i brak wyciągniętych wniosków. Doprowadził do tego, że dziennikarze sportowi otwarcie przyznawali, że gry Barcelony nie da się oglądać (np Ćwiąkała, Orłowski). Barcelony, która słynęła z pięknej piłki i jestem pewien, że 70% jej fanów dlatego właśnie jej kibicuje.
Nie jestem kibicem sukcesu. Cieszą mnie sukcesy drużyny, z którą sympatyzuję, ale chcę przede wszystkim oglądać Barcelonę, efektowną i piękną, która nie kaleczy tego sportu, którą da się oglądać z uśmiechem na ustach a nie w tle na TV podczas sprzątania w domu. Chcę znowu wyczekiwać kolejnych meczów i czerpać z nich radość. Valverde to wszystko zrównał z ziemią.
Dziwicie się, że nie podał się do dymisji? Przykro mu, że tak go potraktowali? No jasne, że mu przykro. Bo gdzie teraz tyle zarobi?? Facet spał na pieniądzach i w nosie miał dymisje. Trener z sukcesami poszukałby wyższej stawki w innej lidze, wyzwań albo byłby kuszony przez szejków. EV jest trenerem bardzo przeciętnym i do takiej drużyny też zapewne trafi za duuużo niższe wynagrodzenie. Dlatego nie jest mi go szkoda. Poza nielicznymi meczami, za które mu dziękuję, zmarnował 2 lata przyjemności z oglądania Barcy.
Sajonara Ernest i powodzenia w innym klubie.

Mam nadzieję, że niebawem na wyborach poleci jeszcze reszta tej mafii Bartomeu i wrócimy na właściwe tory.

Poziom hipokryzji na tej stronie. Przekracza wszelkie granice.

Kiedy odchodzi odeszła już mi złość na niego ale prawdę mówiąc, Dobrze ze tak się dzieje. Od 15 lat przestałem oglądać mecze barcy bo po prostu nie mogłem patrzeć na to.

Dobry trener, ale nie na Barce..

Dziękuję Ernesto !!! Należy się mu szacunek !!!

No i trzeba powiedzieć, że pożegnał się z klasą, czego nie można powiedzieć o władzach Barcelony. Ciekawy jestem gdzie go poniesie. Mam nadzieję, że trafi do klubu, gdzie będzie lepiej pasować.

Ja i tak zawsze będę mu wdzięczny za manite z Realem no i miejmy nadzieję że wprowadzenie Fatiego do profesjalnego futbolu. Mimo wszystko, powodzenia Ernesto.

Szacun, mimo wszystko

Dziękuje Ci Valverde za wszystkie dobre i pozytywne emocje oraz lekcje pokory w czasie złych chwil. Powodzenia w następnym klubie.

Ernesto! Trenerze mój! Ty jesteś jak zdrowie,
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił.

Dzieki za manite z realem Valdi!

Wszyscy piszą o EV,ale tak właściwie to rozwiązano umowy z całym jego sztabem, a nie tylko z nim.

Logicznie wypowiedzieć się nie potrafił... Ale napisać parę mądrych słów owszem. I tak myślę, że wszystkie jego konferencje prasowe powinny tak wygladac... Pytanie i odpowiedź na pismie-:)

Dzięki Valdek powodzenia życzę.

Dzięki Valverde, robiłeś maks na swoje możliwości. Szkoda że tak późno się żegnamy.

Czyli przedłużanie kontraktu z tym panem okazało się oficjalnie błędem, do którego nikt się nie przyznaje.

Wszystkiego dobrego, Ernesto. Twoje mistrzostwa kraju były spektakularne i nigdy ich nie zapomnę. Dziękuję.

Klasa. Powodzenia Ernesto!

Jednak trzy sezony to za długo. Uważam ze kontrakty pisane powinny być z trenerami na dwa sezony a jeśli dobrze idzie opcja przedłużenia na rok.

Ale to jest chore, nagle dla wszystkich z tej strony jest wielkim pokrzywdzonym.. 2 dni temu co drugi tu pisał że to najgrosze co spotkało Barcelonę właśnie on jak trener. Wyleciał to wyleciał, zasłużył na to, nawet w ten sposób. Przypomnij ie sobie mecz z Romą i Liverpool, "przeciwnik był lepszy" "zabrakło koncentracji"takie było jego tłumaczenie, nigdy się nie przyznał do błędu. Dobrze się stało, nawet w tym stylu zwolnienia.

"a zwłaszcza tym, którzy pracowali w pierwszym zespole" nawet w pożegnaniu zapomniał o drugiej drużynie...

Teraz wszyscy piszą wielki szacunek,klasa itd a pewnie valverde tego nie napisał i siedzi wkur... przy whyskaczu za to jak to potraktowali..

Dziękuję i powodzenia to była dobra kadencja :)

"odczuwał sympatię ze strony kibiców" - jednak czasem bywa wesoły :)

Ładnie się pożegnał,z klasą ale 27 melonów za zerwanie umowy zapewne przytulił...

Dzięki Ernesto! Nawet Tobie udał się gwałt na Realu w El Clasico ;)

Szacunek do niego mam ale płakać po nim nie będę. Dzięki za puchary ale kamień z serca, że wreszcie koniec udręki związanej z drewnianym stylem gry

Ernesto zachował się z klasą i szacunkiem w przeciwieństwie do zarządu

Wielka klasa.
Powodzenia w dalszej karierze Panie Ernesto.
Visca el Barca!!!

Dzięki, powodzenia Ernesto! :D

Miło, że pomimo oczywistego rozgoryczenia takim załatwieniem sprawy a nie innym, przez list przemawia szacunek. Powodzenia w dalszej karierze Ernesto :)

Szacunek.
Powodzenia Valverde!!

Visca el Barca!!