Czy Xavi Hernández zostanie dziś trenerem Barcelony? [Aktualizacja 21:22]

Julia Cicha

12 stycznia 2020, 13:44

AS. MD, Sport, RAC1, Onda Cero

362 komentarze

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media prześcigają się dziś w informacjach na temat potencjalnego zwolnienia Ernesto Valverde i zatrudnienia na jego miejsce Xaviego Hernándeza. Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie porannych doniesień. Zachęcamy również do częstszego zaglądania do newsa - będzie on na bieżąco aktualizowany, a godzinę ostatniej zmiany będziemy zamieszczać w tytule.

Według madryckiego dziennika AS Xavi nie podejmie dziś decyzji i poprosił o nieco więcej czasu. Z każdą godziną wydaje się mniej prawdopodobne, by miał odmówić Barcelonie, ale nie wiadomo, czy przejmie zespół już teraz. Wczoraj doszło do dwugodzinnego spotkania między nim a Erikiem Abidalem i Oscarem Grau. Na razie nie zaczęto redagować żadnej umowy, co sugerowały niektóre media. Xavi nie chce być uważany za kata Valverde i ma też wątpliwości odnośnie do zostawienia Al-Sadd w takim momencie.

Katalońskie Mundo Deportivo podaje z kolei, że Xavi na pewno nie przejmie już teraz Barcelony. Trener chce wypełnić swoją umowę z Al-Sadd i uzgodnił z Barçą, że obecny moment nie jest odpowiedni. Xavi nie dał jeszcze ostatecznej odpowiedzi, ale skłania się ku rozpoczęciu pracy w czerwcu. Nie chce również nic decydować, dopóki klub nie zwolni oficjalnie Valverde.

Sport informuje natomiast, że Xavi skłania się ku zaakceptowaniu propozycji Barcelony. Pozostaje jeszcze do ustalenia, kiedy miałby zacząć pracę. Barça chce, by było to już teraz, a szkoleniowiec wolałby koniec sezonu. Al-Sadd prosi go, by został przynajmniej do piątkowego finału Pucharu Kataru.

Gerard Romero z RAC1 uważa, że Xavi nie podjął jeszcze decyzji i na razie przygotowuje swój zespół do kolejnego meczu. Hiszpan miał nie zgodzić się na przejęcie zespołu teraz, kwestia czerwca pozostaje otwarta, ale trzeba poczekać na reakcję klubu. Podobne doniesienia prezentuje Marcal Lorente.

Alfredo Martínez z Onda Cero przekazuje wieści z Kataru. Tam wszyscy są już ponoć przekonani, że Xavi przejdzie do Barcelony. Al-Sadd miałoby oddać mu hołd w piątkowym meczu. 

13:48

Fernando Polo z Mundo Deportivo również podaje, że Xavi nie zacznie pracy już teraz, a dopiero 30 czerwca. Valverde poprowadzi jutrzejszy trening Barcelony.

13:51

Marta Ramón z RAC1 uważa, że wszystko wskazuje na odejście Valverde za porozumieniem stron, choć na razie nie jest to jeszcze pewne.

14:00

Niemal wszystkie media informują już o odmowie Xaviego w kwestii przejęcia Barcelony w styczniu.

14:14

Toni Juanmarti z dziennika Sport pisze, że w ciągu kilku godzin Valverde może oficjalnie rozstać się z klubem. Faworytem do objęcia zespołu do końca sezonu będzie wtedy García Pimienta. Na razie nikt nie powiedział jednak Ernesto, że nie zostanie na stanowisku.

15:00

Toni Juanmarti dodaje, że García Pimienta zrobi to, czego potrzebuje klub, czyli innymi słowy zgodzi się przejąć drużynę. Obecnie brane pod uwagę jest tylko pozostawienie Valverde do czerwca lub zastąpienie go Pimientą.

15:10

Sique Rodríguez ze stacji Cadena SER donosi, że dziś po południu dojdzie do spotkania obszaru sportowego klubu. Będą rozważane wszystkie scenariusze, a jednym z nich jest poczekanie do czerwca na Xaviego i przekazanie drużyny Pimiencie.

16:06

Cadena SER podaje nowe nazwiska brane pod uwagę przy zastąpieniu Valverde. Są to Quique Setien i Gabriel Milito.

18:19

Sport informuje, że Xavi normalnie poprowadził dziś trening Al-Sadd. Jutro zespół ma wolne, a poten będzie przygotowywać się do finału Pucharu Kataru.

18:28

Victir Font: "Xavi z pewnością pewnego dnia poprowadzi Barcelonę. Razem z Si al futur odebraliśmy otrzymaną przez niego ofertę jako potwierdzenie jego przeznaczenia i jako coś, na co pracuje od lat. Pokazuje to jednak ewidentny brak projektu i planu zarządu. Nie okazano szacunku karierom zamieszanych w to osób ani samej instytucji klubu. Godne pożałowania wydarzenie".

18:50

Lluis Canut w programie "Tot gira" zapewnia, że Barcelona przeczuwała już wczoraj odmowę Xaviego i zadzwoniła do Ronalda Koemana, by sprawdzić, czy chciałby przejąć teraz zespół. Trener powołał się na zobowiązania wobec Holandii do końca mistrzostw Europy.

18:57

Francesc Aguilar dodaje, że Robert Martínez również odmówił Barcelonie, ponieważ chce wywiązać się ze swojej umowy z reprezentacją Belgii.

21:03

Éric Abidal i Oscar Grau wrócili już do Barcelony. Wg dziennikarza Marcala Lorente Ernesto Valverde prawdopodobnie poprowadzi jutro poranny trening, a po południu klub poinformuje o jego zwolnieniu.

21:22

RAC1 podaje, że głównym kandydatem Bartomeu, który ma też aprobatę zarządu, jest teraz Mauricio Pochettino. Trener uważa, że będzie w stanie poprowadzić zespół.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ależ się zarządza pięknie tym klubem. Jak to mogłoby wyglądać? Bartek rzekł do reszty:
-eeee zwalniam trenera....
-aha a z kim się dogadałeś, żeby naprawił to co zepsuł Walduś? Nie trzeba było tak po Romie zacząć szukać już kogoś? półtora roku temu zatrudnić?
-kurła a to miałem w ogóle kogoś znaleźć?.... I.... I... I... Co ja teraz zrobię.... Matko boska.... W środku sezonu.
Może Ferguson jest na siłach? juppa heynckesa zapytaj? Kolejny raz pokazuje klasę w negocjacjach. Nie potrafi w odpowiednim momencie zwolnic kamiennej twarzy, to jeszcze nie ma alternywy. Daj im grać bez trenera i znajdź porządnego po mistrzostwach. Nie odczujesz dużej różnicy, a może nawet będą grać lepiej.

@NoVaK dokładnie tak samo i ja widzę całą kwestię z trenerem w Barcie... żałosny jest ten zażąd normalnie hahahaha
« Powrót do wszystkich komentarzy