Sport: Thierry Henry kandydatem do zastąpienia Ernesto Valverde [ANKIETA]

Julia Cicha

30 grudnia 2019, 13:30

Sport

171 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Wciąż nie wiadomo, czy Ernesto Valverde pozostanie w Barcelonie na kolejny sezon
  •  Wg Sportu klub rozważa zatrudnienie Thierry'ego Henry'ego
  • Francuz grał w przeszłości na Camp Nou, ma dobre relacje z zarządem i dyrekcją sportową oraz jest zwolennikiem stylu Barçy

W Barcelonie jak ognia unika się tematu przyszłości Ernesto Valverde w klubie. Nikt nie ryzykuje prognoz, ponieważ wszystko zależeć będzie w dużej mierze od wyników zespołu oraz od woli samego trenera. Zarówno szkoleniowiec, jak i klub mają możliwość przedłużenia umowy o jeden sezon. Według Sportu decyzja musi zapaść do końca kwietnia.

Dziennik dodaje, że do tego czasu Barça nie zamierza szukać potencjalnego następcy trenera, ale nie oznacza to, że nie zastanawia się nad nazwiskami szkoleniowców, którzy mogliby wzmocnić zespół. Nie może to być byle kto. Nowy opiekun drużyny musi zachować jej styl gry, w związku z czym mówiło się np. o Jordim Cruyffie, Marcelo Gallardo, Ten Hagu lub Robercie Moreno. Opcja powrotu Pepa Guardioli lub Luisa Enrique wydaje się wykluczona.

Sport podaje dziś jeszcze jedno ciekawe nazwisko. Według katalońskiego dziennika w klubie rozważa się możliwość zatrudnienia Thierry’ego Henry’ego, który jako zawodnik grał na Camp Nou przez trzy sezony. Na razie Francuz podpisał kontrakt z drużyną Montreal Impact. W przeszłości były piłkarz był asystentem Roberta Martíneza w reprezentacji Belgii, która zajęła trzecie miejsce na mundialu, a także pracował w Monaco, skąd został zwolniony po 19 meczach. Na razie nie jest więc on topowym trenerem, ale z drugiej strony Barça nie ma w zwyczaju pozyskiwania trenerskich gwiazd. Pep Guardiola został zatrudniony po roku pracy w Barcelonie B, a Luis Enrique po kilku latach doświadczenia w rezerwach. Celcie i Romie. Sport uważa, że nakłonienie Henry’ego do opuszczenia Kanady nie byłoby zbyt trudne.

Na korzyść wspomnianego kandydata działają m.in. świetne relacje z dyrektorem sportowym Barçy Erikiem Abidalem oraz z wieloma ważnymi piłkarzami, m.in. z Leo Messim, Busquetsem i Piqué, z którymi zdobył sekstet. Dodatkowo w kadrze Barcelony znajduje się obecnie wielu Francuzów. Jak dotąd Henry był świetnym ambasadorem klubu i jego stylu gry. Mówił np., że „jeśli lubisz piłkę, lubisz Barcelonę” lub że nauczył się grać w piłkę w wieku 30 lat pod wodzą Guardioli. Josep Maria Bartomeu powiedział Francuzowi, gdy ten kończył karierę, że „Barcelona zawsze będzie jego domem”. Jako kolejne zalety Henry’ego dziennik wymienia doświadczenie przed mikrofonem (przez lata był komentatorem) i umiejętność omijania niepotrzebnych sporów.

Na koniec chcielibyśmy zapytać Użytkowników, co sądzą na temat tego pomysłu. Czy uważacie, że Henry sprawdziłby się w roli szkoleniowca Barcelony? Zapraszamy do głosowania.

Ankieta

Czy chciał(a)byś, by Thierry Henry został trenerem Barcelony?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dosyć już amatorów - trenerów...
« Powrót do wszystkich komentarzy