Frenkie de Jong: Premier League jest na trochę wyższym poziomie niż LaLiga

Łukasz Lewtak

29 grudnia 2019, 16:15

Mirror

35 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong udzielił krótkiej wypowiedzi dla brytyjskiego dziennika Mirror, w której porównał LaLigę i Premier League.

- Zawsze myślałem, że LaLiga jest najlepsza na świecie. Można popatrzeć na dominację hiszpańskich zespołów w Europie. Zawsze dochodziły daleko, a często zdobywały główne trofeum, Ligę Mistrzów czy Ligę Europy - podkreślił Frenkie de Jong.

- Premier League zyskała jednak dużo siły w ciągu ostatnich lat - dodał holenderski pomocnik FC Barcelony. - Jeśli chodzi o czyste umiejętności, LaLiga jest lepsza. Jednak Premier League jest ogólnie na nieco wyższym poziomie ze względu na samą intensywność - wyjaśnił Holender.

W lecie tego roku Frenkie de Jong mógł przejść do Premier League, ponieważ, jak podkreśla Mirror, sam Ronald Koeman wyznał, że przekonywał Guardiolę do sprowadzenia De Jonga i Matthijsa de Ligta. Ostatecznie jednak pierwszy z nich trafił do Barcelony, a drugi odszedł do Juventusu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gada jakby miał porównanie :)

Dwa kluby ze stolicy Madrytu zostaną spektakularnie pożegnane w 1/8 LM, to może niedowiarki się otrząsną :)

Moze i ma racje.

Prawda jest taka że w chwili obecnej nie ma mocnego na Lpool. Ale mam nadzieje że LaLiga wróci tam gdzie jej miejsce

Bez przesady! Liverpool nam odjechał ale przez własną głupotę i słabego trenera. To, że sobie Liverpool wygrał LM to też sporo na farcie, Real osłabiony, my kopiący się po czole.. Zbieg okoliczności, zobaczymy jak następne 2 lata będą wyglądać.

Jeśli podział tortu w postaci praw telewizyjnych dalej będzie tak wyglądał to nawet jeśli PL nie jest jako cała liga wyżej od LL to niebawem tak będzie.

Liczę, że wkrótce LaLiga znów urośnie jak to było kiedyś.
Potrzeba sprowadzić legendy, jeżeli jeszcze Mbappe przejdzie do Hiszpanii to LaLiga zyska bardzo dużo, do tego Neymar itp. Co jak co ale np. taki Neymar jest ściągany również po to by wypromować ligę.

racja, la liga to cyrk

Problem jest taki, ze on tego wywiadu nie udzielił :)

Tiaaaa, tylko że problem Premier League jest taki, że w sytuacji gdy drużyna z Anglii napotka jakąś z Hiszpanii w europejskich pucharach to nagle robi się wielki problem. Oczywiście ostatnie wyniki Liverpoolu mającego genialnego Niemca za sterami troszeczkę zniekształciły ten obraz, aczkolwiek od lat tak to wygląda. Nie żebym śmiał w ten sposób ujmować czegokolwiek lidze angielskiej, ale fakt jest taki że o ile same potyczki na ligowym podwórku w Anglii ogląda się lepiej, tak na boiskach europejskich od lat prym wiodą hiszpańskie drużyny - i co ważne w tej sytuacji - pomimo o wiele niższego zastrzyku gotówki w stosunku do angielskich klubów (o ile Barca i Real są w stanie dorównać przychodami angielskim klubom o tyle pozostałe kluby mają znacząco mniejsze przychody w stosunku do angielskich zespołów).

Premier League lepiej się ogląda

La Liga i Premierleague to dwie najlepsze ligi na świecie i nie ma co się kłócić która jest lepsza bo kazda z osobna ma coś lepszego od drugiej.
konto usunięte

Kultura gry oraz taktyka w La Liga jest o 2 klasy lepsza niż w PL, ale intensywność oraz oglądalność w Premier League, 2 sprzeczne ze sobą ligii, do tego LL zrobiła się dość defensywna jak zauważyłem.